Solidny jak WABCO

Po raz drugi z rzędu firma WABCO Polska Sp. z o.o. zdobyła tytuł Solidnego Pracodawcy w kategorii firm ogólnopolskich.
„To potwierdzenie, że nasza polityka zarządzania talentami, programy rozwojowe i benefity, jakie oferujemy załodze, to właściwy kierunek rozwoju”– mówi Paweł Pałubiński, Dyrektor Generalny WABCO Polska.

ret

Program Solidny Pracodawca Roku wyróżnia najlepszych krajowych pracodawców. Kapituła konkursu ocenia działania na rzecz pracowników i docenia te organizacje, które wdrażają nowoczesne rozwiązania z zakresu HR, stając się tym samym wzorem dla innych firm.
Walka o tytuł Solidnego Pracodawcy nie jest łatwa. Przedsiębiorstwo musi udowodnić, że prowadzi wzorową i spójną politykę wobec pracowników. Prezentuje – i co najważniejsze – dokumentuje swoje działania dotyczące m.in. szkoleń, programów rozwojowych i motywacyjnych, a także związanych z budowaniem marki pracodawcy. Przyznanie nagrody to jednocześnie potwierdzenie klarowności oraz rzetelności działania firmy. Zanim to nastąpi, kapituła konkursu sprawdza również, jaką opinię firma ma na zewnątrz i czy dzieli się swoimi najlepszymi praktykami związanymi z zarządzaniem.
– Nasza firma od zawsze ukierunkowana jest na rozwój pracownika. WABCO to synonim stabilnej pracy, systemu wynagradzania i premiowania, ale także równowagi między pracą i życiem osobistym. Doceniamy indywidualne talenty i umożliwiamy rozwój w globalnych strukturach – mówi Paweł Pałubiński. – Drugi raz z rzędu udało nam się zostać Solidnym Pracodawcą. To dla nas wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie na kolejne lata. Takie nagrody motywują nas do jeszcze intensywniejszej pracy, by utrzymać najwyższe standardy zarządzania ludźmi.
WABCO jest wiodącym światowym dostawcą technologii i usług, które poprawiają bezpieczeństwo, wydajność i łączność pojazdów użytkowych. Wprowadza pionierskie, przełomowe innowacje umożliwiające autonomiczną jazdę w sektorze pojazdów użytkowych. Dzisiaj wiodące marki samochodów ciężarowych, autobusów i przyczep bazują na zróżnicowanych technologiach WABCO, w tym na zaawansowanym systemie wspomagającym kierowcę, układach hamulcowych, kierowniczych i systemach kontroli stabilności. Realizując swą wizję bezwypadkowej jazdy i proekologicznych rozwiązań transportowych, WABCO znajduje się również na czele producentów zaawansowanych systemów zarządzania flotą, które przyczyniają się do zwiększenia wydajności aut użytkowych. WABCO zatrudnia aż 15 tysięcy pracowników w 40 krajach.
W Polsce WABCO działa od 1999 roku. W trzech zakładach pracuje prawie 3000 osób. WABCO Polska jest ważnym węzłem globalnych zasobów organizacji – centrum badawczo-rozwojowym oraz inżynierii produkcji – silnie wspierającym działalność w skali globalnej. Pełni rolę centrum rozwoju nowych technologii, inżynierii produktu oraz kultury Lean w międzynarodowej organizacji WABCO. W fabrykach WABCO we Wrocławiu produkowane są m.in. systemy przeciwdziałające blokowaniu kół (ABS), siłowniki hamulcowe, elektroniczne systemy hamowania i kontroli trakcji (EBS/ESC) oraz systemy hamulcowe do samochodów osobowych.

Może Ci się również spodoba