Na nich można liczyć

W tegorocznej edycji programu Solidny Pracodawca Roku do grona laureatów dołączyła Spółdzielnia  Mieszkaniowa Metalowiec. Czym wyróżnia się na tle innych spółdzielni i gdzie leży jej sukces? Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Bez nazwy-1 m

Spółdzielnia Metalowiec powstała w 1959 r. z inicjatywy wielkich zakładów przemysłowych Wrocławia, takich jak: FAT, Dolmel, Pafawag, Elwro…, jest tym samym jedną z najstarszych spółdzielni we Wrocławiu. Obecnie w budynkach spółdzielni mieszka ponad 25 tys. osób, co odpowiada liczbie mieszkańców małego miasta. Wszystkie spółdzielcze budynki są odnowione, zmodernizowane i ocieplone z całkowitą likwidacją azbestu.
Polityka personalna, na którą tak mocno stawia Metalowiec zakłada, że największym kapitałem firmy są ludzie, to właśnie ich zaangażowanie, poziom wiedzy, wykształcenie stanowią klucz do sukcesu. Spółdzielnia zachęca i wspiera pracowników do poszerzania swojej wiedzy i doskonalenia umiejętności poprzez szereg szkoleń wewnętrznych oraz wsparcie pracowników chcących podjąć studia. Dzięki prowadzonej w ten sposób polityce personalnej spółdzielnia funkcjonuje bardzo efektywnie, a pracownicy w niej zrzeszeni bardzo chętnie pozostają w strukturach firmy na lata. W Metalowcu nie ma mowy o podziałach, pracownicy tworzą solidną całość, w której młodzieńcza energia uzupełniana jest przez doświadczenie starszych stażem. Firma zatrudnia również niepełnosprawnych, czym daje jasny sygnał, że są ponad podziałami.

Spółdzielnia Mieszkaniowa

Metalowiec chętnie wspiera nie tylko swoich pracowników, ale również lokalne społeczeństwo. Firma wybudowała bez żadnego finansowego wsparcia nowoczesny dom kultury „Bakara” (2086 m2), który jest placówką promującą rozwój fizyczny i intelektualny. Świetlice, harcówki, place zabaw, korty, boiska, na których odbywają się zajęcia szkół, osiedlowych przedszkoli czy klubów sportowych, świadczą o tym, o czym głośno mówi Metalowiec „Miasto to nie tylko domy i ludzie”.
To właśnie dzięki takim działaniom lokalne społeczeństwo tak bardzo ceni spółdzielnię, czego potwierdzeniem są liczne wyróżnienia m.in.: Odznaka za zasługi spółdzielczości nadana przez Krajową Radę Spółdzielczą, medale im. króla Kazimierza Wielkiego nadane przez Ogólnopolską Izbę Gospodarki Nieruchomościami oraz Konfederację Budownictwa i Nieruchomości. Po przerwie w inwestycjach spółdzielnia rozpoczęła budowę kolejnego domu mieszkalnego, jak i pełną modernizację galerii handlowo-usługowej. Wsparcie, na jakie stawia Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalowiec zarówno w kwestii swoich pracowników, jak i lokalnego społeczeństwa zostało zauważone przez kapitułę programu Solidny Pracodawca Roku. Nie jest więc zaskoczeniem, że w tegorocznej edycji programu Metalowiec trafił na listę laureatów, czego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych
sukcesów.

Może Ci się również spodoba