Flying Tiger Copenhagen: chcemy przekroczyć oczekiwania

 

rtutru

Drugi kwartał 2019 r. Flying Tiger Copenhagen zamyka z 45 sklepami w Polsce. Ostatnie otwarcie miało miejsce końcem maja, a najnowszy sklep duńskiej sieci znalazł się w debiutującej Galerii Młociny.  – Ekspansję w Polsce zaczęliśmy od ulicy handlowej, w zgodzie z filozofią marki, która z czasem ewoluowała. Byliśmy wtedy mało znaną na polskim rynku marką. Sytuacja znacząco się zmieniła, dziś śmiało można mówić o nas „love brand” – mówi Igor Kostenyuk, Country Manager odpowiedzialny za Flying Tiger Copenhagen w Polsce. – Jest duże zainteresowanie marką Flying Tiger Copenhagen i nasza koncepcja otworzyła się na galerie handlowe, ponieważ chcemy dotrzeć do naszych fanów. Galerie handlowe stały się miejscem spędzania wolnego czasu, gdzie klienci korzystają z całej gamy dostępnych usług i oferty rozrywkowej. Nasz koncept oparty jest na budowaniu emocji, dlatego doskonale wpisuje się w ten trend. Wzrost rozpoznawalności naszej marki przełożył się na wzrost footfallu obiektów. Widzimy, że centra handlowe chcą nas mieć w swoim tenant mixie. Dzięki temu spełniamy oczekiwania klientów.

Marka rozwija się na polskim rynku od 2011 r. Pierwsze sklepy otwierały się jeszcze pod szyldem TIGER, a pod nową nazwą marka znana jest od 2016 r. Konsumenci dali w tym roku wyraz rosnącej sympatii do oryginalnego i zakręconego designu. Sieć sklepów Flying Tiger Copenhagen została wyróżniona Laurem Konsumenta Odkrycie 2019 w kategorii „Sklepy z wyposażeniem domu”.
– Wyróżnienie przyznane przez Konsumentów to dla nas najlepsza nagroda i potwierdzenie, że praca, jaką wkładamy w to, aby każdy dzień był dla naszych Klientów wspaniały, przynosi efekt. Każda wizyta w naszych sklepach, to przygoda pełna odkryć i inspiracji, dlatego Klienci chętnie do nas wracają – mówi Igor Kostenyuk. – Konsumenci doceniają nas za szeroki i różnorodny asortyment oraz zaangażowaną obsługę. Nasze akcesoria domowe, podobnie jak inne produkty, wyróżnia niebanalny design, czerpiący z korzeni skandynawskich i pozostający w zgodzie z panującymi trendami.

Produkty Flying Tiger Copenhagen wielokrotnie były nagradzane za oryginalny design, m.in. Good Design, Red Dot, EPDA Award czy International Design Awards. Do sklepów trafia co miesiąc ponad 300 nowości, a w asortymencie znajdują się akcesoria domowe, kuchenne i łazienkowe, artykuły biurowe i kreatywne, zabawki i gadżety, a także tekstylia, małe media i ciekawa oferta spożywcza.

Jak mówi Country Manager marki w Polsce, w 2019 r. Flying Tiger Copenhagen mocno skupia się na kontynuowaniu i wzmocnieniu idei zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Marka stopniowo wprowadza zmiany w asortymencie, pod kątem kwestii związanych z ekologią i środowiskiem. Do sklepów Flying Tiger Copenhagen nie trafiają już plastikowe słomki, sztućce i naczynia jednorazowego użytku – zastąpiły je opcje z papieru lub bambusa. Na początku roku zaprezentowana została nowa seria drewnianych utensyliów kuchennych, certyfikowanych znakiem FSC™ – Forest Stewardship Council™. We Flying Tiger Copenhagen dostępne są także zabawki z bioplastiku, a wśród nowości na lipiec znajdą się produkty kuchenne wykonane ze szkła z recyklingu oraz bambusowe szczoteczki do zębów, szczotki do włosów i pędzle do makijażu.

Sieć znajduje też nowe rozwiązania w pakowaniu produktów, aby zminimalizować wykorzystanie w tym celu plastiku. Przykładowo, dzięki nowemu projektowi opakowań na etui do telefonów szacuje się, że przez rok zaoszczędzone zostanie 8 ton plastiku (w całej sieci, oszacowane na podstawie danych sprzedaży w 2018 r.). Flying Tiger Copenhagen stale podnosi swoje standardy i jest marką otwartą na potrzeby i cenne opinie swoich fanów.
– Wierzymy, że nasza marka jeszcze silniej umocni się w świadomości Konsumentów nie tylko spełniając, ale też przekraczając ich oczekiwania – dodaje Igor Kostenyuk.

Flying Tiger Copenhagen to międzynarodowa sieć sklepów z Danii licząca obecnie blisko 1000 sklepów w 30 krajach Europy i Azji, a także w Stanach Zjednoczonych. W minionym roku otwierały się około trzy sklepy tygodniowo w różnych miejscach na świecie. Dzięki stałej pracy z innowacyjnym designem i ciągłemu rozwojowi produktów, co miesiąc w sklepach pojawia się nawet 300 nowości. Asortyment Flying Tiger Copenhagen obejmuje takie kategorie jak dom, zabawki, hobby, party, przekąski, drobna elektronika, gadżety, dodatki i wiele więcej. Wystrój sklepów wyróżnia jasne oświetlenie, skandynawski styl i angażujący sposób poruszania się po nich. Założona w 1995 roku spółka matka, Zebra, z siedzibą w Kopenhadze, zatrudnia globalnie ponad 6 000 osób.

Może Ci się również spodoba