Producenci endorfin – najlepsze miejsce do pracy

Współcześni pracownicy chcą nie tylko otrzymywać satysfakcjonujące wynagrodzenie, ale również czuć się dobrze w swoim miejscu pracy. Tak, jak członkowie zespołu Benefit Systems – firmy, która znalazła się w gronie Najlepszych Pracodawców 2017 w Polsce (według AON Hewitt).

2W ramach 11. edycji programu AON Najlepsi Pracodawcy przebadano 129 polskich firm i 16 z nich otrzymało tytuł Najlepszego Pracodawcy 2017. Wśród nich Benefit Systems, twórca programu MultiSport oraz programów kafeteryjnych. W badaniu to sami pracownicy oceniają swoich pracodawców. Wskaźnik zaangażowania definiuje, na ile organizacja skutecznie buduje angażujące i przyjazne środowisko pracy.

Imponujący wynik. Średni poziom zaangażowania wśród badanych organizacji w Polsce wynosi 51%, zaś dla Benefit Systems w ostatniej edycji wyniósł 79%. Oto jak komentuje ten wynik Izabela Walczewska- Schneyder, CFO i Członek Zarządu Benefit Systems: – Najbardziej pozytywnym wnioskiem płynącym dla nas z wyników badania AON jest potwierdzenie obecności w firmie tych wartości, które od zawsze były najistotniejsze dla założyciela i głównego właściciela. Podstawą naszego biznesu i głównymi zasadami budowania współpracy na zewnątrz i wewnątrz firmy są dobre relacje, pozytywna atmosfera i podejście win-win wobec każdego partnera, klienta, użytkownika oraz pracownika. Dążymy do tego, by te wartości były częścią naszego firmowego DNA i staramy się je zaszczepić u każdego, kto z nami pracuje. Ważne jest dla nas, by ludzie w Benefit Systems przychodzili chętnie do pracy mimo „poniedziałków” i nie cierpieli na nerwowy ból brzucha w niedzielę wieczorem… Pracownicy firmy wysoko ocenili politykę work-life balance, elastyczny czas pracy, pakiet benefitów oraz wiarygodność marki, zwłaszcza w zakresie działań odpowiedzialnych społecznie (CSR).

Polityka work-life balance  i benefity

Wykonywanie obowiązków zawodowych tak, by nie zaniedbać życia osobistego, jest ważne nie tylko dla pokolenia Y. Dlatego w Benefit Systems obowiązuje elastyczny czas pracy, a weekend zaczyna się o pół godziny wcześniej. Przeprowadzane są również cykliczne akcje, takie jak np. „Dwie godziny dla rodziny”. W Benefit Systems, firmie specjalizującej się w dostarczaniu benefitów takich jak MultiSport, nie może zabraknąć szerokiego pakietu benefitów dla własnego zespołu. Popularnością cieszą się też karnety „Benefit Lunch” oraz inne korzyści (np. bilety do teatru i kina) dostępne dzięki platformie MultiKafeteria. Oprócz szkoleń, wspiera się studia pracowników, zapewnia dostęp do platform e-learningowych, prowadzi coachingi indywidualne oraz warsztaty rozwijające umiejętności.

Zaangażowanie społeczne

W firmie od 2015 roku działa program Dobry MultiUczynek, w ramach którego pracownicy i firma pomagają wspólnie fundacjom i stowarzyszeniom, jak również osobom prywatnym. Każdy pracownik Benefit Systems ma szansę zrealizować swój własny pomysł na wolontariat. W ten sposób przeprowadzono dotychczas 53 Dobre MultiUczynki, w które zaangażowało się prawie 200 osób. Dotychczas zgłoszono łącznie 124 projekty związane z pomocą konkretnym rodzinom, domom dziecka, fundacjom, czy też aktywizujące sportowo osoby niepełnosprawne. Pracownicy Benefit Systems angażują się także w działania budujące świadomość ekologiczną i dbałość o środowisko naturalne. Najlepszym podsumowaniem filozofii Benefit Systems, dzięki której spółka jest tak pożądanym pracodawcą, są słowa Izabeli Walczewskiej-Schneyder: – W życiu biznesowym firmy można oczywiście dążyć do tego, by konkurować z innymi i ścigać się, by być najlepszym na świecie. Można też podejść do tego inaczej, bardziej odpowiedzialnie i świadomie, tak by być najlepszym dla otaczającego nas świata.

Może Ci się również spodoba