Solidny Pracodawca 2019

Technologia sama w sobie nie ma sensu – siłą są ludzie, to człowiek musi być w centrum. Taka jest recepta na sukces także cyfrowej transformacji według Fujitsu. Polski oddział tej globalnej firmy właśnie zyskał tytuł Solidnego Pracodawcy 2019. To kolejny dowód na to, że założenia firmy są jak najbardziej właściwe.

Wywodzący się z Japonii koncern Fujitsu w Polsce ma swoje biura w Łodzi, Katowicach oraz w Warszawie. Fujitsu Global Service Delivery
Unit to jednostka zapewniająca kompletne zarządzanie zespołami IT 24/7 w wielu językach, natomiast Fujitsu Business Services to centrum usług wspólnych i centrum doskonałości, które zapewnia eksperckie wsparcie dla wszystkich jednostek Fujitsu w całej Europie. Firma pracuje dla 119 międzynarodowych marek z 9 najważniejszych branż, w polskich oddziałach pracują ludzie różnych narodowości mówiący w 21 językach. Fujitsu stawia też na kobiety, które stanowią prawie 40% zespołu, w branży IT to dobry wynik, a firma została doceniona też tytułem „Pracodawca Przyjazny Mamie”. Pracownicy firmy angażują się też w liczne społeczne inicjatywy, spędzając ponad 12 tysięcy godzin w roku na wolontariacie.
Myśląc o cyfryzacji, uwagę najczęściej skupiamy wokół rozwiązań technologicznych, zapominając że za wszystkimi procesami, nawet tymi zautomatyzowanymi kryją się ludzie. To człowiek ma być w centrum uwagi zarówno po stronie odbiorcy rozwiązań, jak i pracownika. Właśnie dlatego w biurach Fujitsu panuje przyjazna atmosfera i otwarcie na dialog. Każda osoba jest traktowana z szacunkiem przede wszystkim jako człowiek, a nie trybik w korporacyjnej maszynie. Fujitsu zapewnia równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, docenia pracę w ramach systemu premii i dodatkowych benefitów, dba także o dalszy rozwój ścieżki zawodowej oferując liczne szkolenia, kursy, czy możliwości zmiany swojego stanowiska wewnątrz firmy.

Ta koncepcja humanocentryzmu w podejściu do pracy w Fujitsu spotyka się z satysfakcją samych pracowników, którzy tworzą zgrany zespół także po godzinach pracy, na przykład angażując się w sport. W firmie powstały drużyny sportowe – biegowa, siatkarska i kolarska. Nie dziwi więc zdobycie przez Fujitsu tytułu Solidny Pracodawca 2019.

Biura Fujitsu ulokowane są w atrakcyjnych lokalizacjach, z wygodnym dostępem z wykorzystaniem środków transportu. Nie brakuje w nich stref relaksu, pysznej kawy, herbaty, czy świeżych owoców. Organizowany jest szereg wydarzeń firmowych dla pracowników i ich rodzin. Fujitsu udziela się także w akcjach na rzecz ochrony środowiska oraz pomocy najbardziej potrzebującym m.in. wspierając domy dziecka i schroniska dla zwierząt. Organizacja stara się też wspomagać swoich pracowników w dobrych praktykach na co dzień – przykładem mogą być warsztaty zero waste zorganizowane w siedzibie firmy.

Polskie oddziały Fujitsu cały czas prężnie się rozwijają, firma stale poszukuje talentów do swoich zespołów. W tej chwili otwartych jest aplikacji na blisko 100 stanowisk w Łodzi, Katowicach i Warszawie. Jeśli chcesz mieć wpływ na jakość świadczonych usług, chcesz rozwijać swoje umiejętności, to warto rozważyć karierę w firmie, która nie składa pustych obietnic.

Może Ci się również spodoba