Coraz częściej obiad zamawiamy online

Pyszne.pl to najczęściej wybierany serwis do zamawiania jedzenia w Polsce.  Niedawno firma pokazała dane za ubiegły rok – od stycznia do grudnia 2018 użytkownicy złożyli ponad 11 mln zamówień o łącznej wartości ponad 500 mln złotych (około 120 mln EUR). To aż 46% zamówień więcej niż w roku 2017. Dlaczego z serwisu korzysta coraz więcej osób? Rozmowa z Arkadiuszem Krupiczem, współzałożycielem i dyrektorem zarządzającym Pyszne.pl

Bez nazwy-1

– Proszę opowiedzieć w kilku słowach o firmie Pyszne.pl.
– Po pierwsze, Pyszne.pl oferuje największy wybór. Nasi użytkownicy mają dostęp do ponad 6 600 restauracji – to praktycznie dwa razy więcej niż w przypadku naszego największego konkurenta. Po drugie, jesteśmy również najbardziej rozpoznawalnym serwisem. Badanie rynku przeprowadzone przez GfK w styczniu 2019 potwierdziło, że Pyszne.pl jest liderem świadomości marki. 56% respondentów pytanych o serwis lub aplikację do zamawiania jedzenia wskazało nasz serwis jako pierwsze skojarzenie. Drugi w zestawieniu serwis otrzymał zaledwie 8%.
Oferta, świadomość marki połączone z użytecznością i dostępnością naszego serwisu na różnych urządzeniach (telefonach, tabletach, urządzeniach smartTV i wybranych konsolach do gier) sprawiają, że jesteśmy najbardziej popularną aplikacją w Polsce.
– Czego jeszcze klienci oczekują od serwisu do zamawiania jedzenia online?
– Klientom przede wszystkim zależy na sprawnym zamówieniu jedzenia ze swojej ulubionej restauracji. Wielu klientów zrezygnuje z zamówienia, jeżeli nie znajdzie swojego ulubionego lokalu. Niestety, nie wszystkie restauracje oferują usługę dostawy. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy własną usługę dowozu. Ubrani na pomarańczowo kurierzy Pyszne.pl na rowerach elektrycznych dostarczają zamówienia z najbardziej popularnych restauracji. Co nas wyróżnia, dostawy przez nich realizowane są dla klienta całkowicie bezpłatne.
– Jak udało się namówić do współpracy aż 6 600 restauracji? Czemu chcą one dołączać do Pyszne.pl?
– Główną, choć nie jedyną, korzyścią z dołączenia do Pyszne.pl są dodatkowe zamówienia. Średni roczny obrót restauracji partnerskich na naszej platformie w 2018 r. wyniósł ponad 75 tys. zł, przy czym najlepsze restauracje uzyskały w tym okresie nawet ponad 1 mln zł obrotu. Poza dodatkowymi zamówieniami, nasi partnerzy chętnie korzystają ze sklepu online dostępnego wyłącznie dla nich – znajdują się w nim produkty i usługi potrzebne w ich codziennym funkcjonowaniu w cenach znacznie niższych niż byłyby możliwe do uzyskania u dostawców zewnętrznych. Jesteśmy w stanie zaproponować tak niskie ceny ze względu na skalę naszej działalności. Bardzo ważnym elementem naszej strategii jest również doradztwo. Mamy dedykowany zespół konsultantów terenowych, którzy odwiedzają naszych partnerów oraz pomagają osiągać lepsze wyniki sprzedażowe. To wszystko sprawia, że współpraca z nami po prostu się opłaca.
Obecnie co druga restauracja sama zwraca się do nas z chęcią współpracy.

Może Ci się również spodoba