Innowacja pod znakiem MAHLE

MAHLE w Polsce – jeden z największych pracodawców w województwie wielkopolskim, należący do światowego koncernu i lidera branży motoryzacyjnej, po raz trzeci otrzymuje prestiżowy tytuł Solidnego Pracodawcy Roku.


Krzysztof Łoziński HR Manager MAHLE Polska w Krotoszynie

Krzysztof Łoziński
HR Manager MAHLE Polska w Krotoszynie

– Wyrażam przekonanie, że zaszczytny tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2016 to efekt wspólnego dorobku wszystkich pracowników MAHLE Polska, kadry kierowniczej, Zarządu, a także partnerów społecznych. 3-krotne wyróżnienie w tak prestiżowym konkursie napawa mnie dumą i szacunkiem do ludzi, którzy na to pracowali i pracują. Jako HR Manager MAHLE Polska pragnę wszystkim gorąco podziękować. Jestem zdania, że w roku 2017 powalczymy również o kolejny tytuł.

 

 

 

 

 


Sabina Stachurek Dyrektor Personalny MAHLE w Polsce

Sabina Stachurek
Dyrektor Personalny
MAHLE w Polsce

– Nagroda w ramach projektu Solidny Pracodawca 2016 jest dla nas ogromnym wyróżnieniem potwierdzającym słuszność działań ukierunkowanych
na tworzenie nowych, atrakcyjnych miejsc pracy, ciągły rozwój kompetencji pracowników oraz ciekawe inicjatywy i silne zaangażowanie w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

 

 

 

 

 

 


 

Wykwalifikowany zespół, wieloletnie doświadczenie, wiedza zawodowa oraz wysokie standardy jakościowe tworzą fundamenty firmy.
Od 1999 r. firma jest częścią Grupy MAHLE, globalnego producenta unikalnych systemów w silnikach spalinowych i urządzeniach peryferyjnych oraz rozwiązań dla pojazdów elektrycznych, jak również mechanizmów napędowych, elementów do procesu filtracji i klimatyzacji w pojazdach. Codziennie na sukces koncernu pracuje 75 000 osób w 30 krajach na całym świecie.
Na wiodącą pozycję na rynku i imponującą dynamikę rozwoju w Polsce pracuje ponad pięciotysięczna załoga. Portfolio produktowe polskich oddziałów firmy obejmuje: tłoki aluminiowe, tuleje cylindrowe, zawory, prowadnice zaworów, wkładki tłokowe, zestawy cylindrowo-tłokowe, moduły chłodzenia silnika, chłodnice, chłodnice powietrza doładowanego, skraplacze, parowniki i grzejniki, które są dostarczane bezpośrednio na linie montażowe samochodów wiodących producentów. Wyroby te pracują w silnikach milionów samochodów eksploatowanych na wszystkich kontynentach. Firma dostarcza swoje wyroby zarówno z przeznaczeniem na pierwszy montaż, jak i na rynek części zamiennych.
Do produkcji seryjnej w MAHLE Polska w Krotoszynie już niebawem trafi nowy rodzaj tłoka. Będą to tłoki stalowe produkowane przy użyciu technologii spawania laserowego, która pretenduje do prestiżowej nagrody PACE AWARD przyznawanej przez Automoti­ve News. Tłoki te trafią do wysokoprężnych silników spalinowych światowych marek samochodowych Honda i Renault. Specjalnie pod ten projekt zbudowana została w Krotoszynie czwarta fabryka, powiększając jednocześnie obecny 30-hektarowy teren krotoszyńskiego zakładu.
Aktywny rozwój spółek i związana z nim szeroka oferta produktowa wymagają od pracowników wyjątkowych kompetencji, jak również najwyższej kultury biznesowej. Ich strategia oparta jest na dwóch równoprawnych profilach – wysokiej jakości produktów oraz innowacyjności. Te domeny wyznaczają kierunek działań całego zespołu.
Dostęp do najnowszych osiągnięć i technologii pozwala wzbogacić ofertę firmy o nowoczesne, światowej jakości wyroby dostosowane do klientów. Istotnym zadaniem dla MAHLE Behr z Ostrowa
Wielkopolskiego jest dalszy rozwój Działu Badań i Rozwoju. Zespół ostrowskich inżynierów odnosi sukcesy w zakresie przełomowych rozwiązań takich jak np.: skraplacz oparty na technologii rurki zwijanej, który został laureatem globalnej nagrody Premier Automotive Contribution to Excellence.
Wiele z rozwiązań pracowników z zakładu MAHLE Behr jest wdrażanych w innych zakładach na świecie.
Dzięki pracy zespołowej wszystkich obszarów jak: R&D, jakość, produkcja, logistyka i lean management koncern odnosi sukcesy, stawiając sobie za cel wyprzedzanie oczekiwań klientów.
MAHLE oferuje pracę pełną wyzwań i nowych doświadczeń. Międzynarodowa wymiana kadry i myśli technicznej pomiędzy 170 lokalizacjami produkcyjnymi oraz 16 centrami badawczymi na całym świecie gwarantuje dostęp do nowoczesnych technologii i rozwiązań stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Firma umożliwia rozwój ścieżek kariery, które przyczyniają się do nabycia cenionych umiejętności zawodowych. Wszystkie aktualnie prowadzone przez MAHLE
rekrutacje znajdują się na stronie
www.jobs.mahle.com/Poland w zakładce „Praca”. Wystarczy wybrać interesujące stanowisko i aplikować online.

Może Ci się również spodoba