Tradycyjny weksel teraz w Internecie

W dobie FinTech na rynek wkroczyła pierwsza w Polsce platforma wekslowa Syngrapha umożliwiająca inwestowanie w rodzime przedsiębiorstwa za pośrednictwem zakupu weksli. Za innowacyjnym konceptem stoi poznańska spółka, której pomysł został wyróżniony Laurem Konsumenta Odkrycie 2016.

Platforma wekslowa Syngrapha to nowoczesne miejsce do efektywnego pomnażania wolnych środków oraz równie efektywnego pozyskiwania kapitału przez prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa. Istotna w tym procesie jest nie tylko możliwość szybkiego i prostego inwestowania (z poziomu dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu), ale także brak udziału zbędnych pośredników. W praktyce oznacza to wygenerowanie większego zysku przez inwestorów i swobodę w pozyskiwaniu środków obrotowych przez emitentów, bez ponoszenia z tego tytułu niepotrzebnych kosztów.
Procedura emisji i zakupu weksli jest nie tylko przejrzysta i szybka, ale przede wszystkim bezpieczna – m.in. dzięki stabilności prawa wekslowego oraz współpracy platformy Syngrapha ze specjalistami z jednej z największych wywiadowni gospodarczych oraz renomowanej kancelarii prawnej. Bezpłatna opieka prawna, dostęp do niezależnych raportów finansowych oraz licznych publikacji eksperckich to dodatkowe wsparcie dla inwestorów, którzy mogą dokonać indywidualnej oceny każdej firmy przed podjęciem decyzji o inwestycji.
Szybko i prosto, czyli jak…
UX na platformie Syngrapha to synonim najwyższych standardów – cały przebieg realizacji inwestycji trwa bowiem zaledwie kilkadziesiąt sekund. Jak to możliwe? Wszystko dzięki przemyślanym rozwiązaniom – mowa tu m.in. o współpracy z operatorem płatności DotPay czy błyskawicznym logowaniu jednym kliknięciem dzięki możliwości pełnej integracji z Facebook
i LinkedIn. To prosta inwestycja zamykająca się w 6 krokach: wybór emitenta, określenie kwoty i okresu inwestycji, rejestracja na platformie, przelew środków, nabycie weksla i wypłata zysku po upływie wybranego okresu.


Korzyści z inwestowania na platformie Syngrapha


Dla remitenta:
Atrakcyjny zysk wypłacalny regularnie (co kwartał)
Możliwość dywersyfikacji inwestycji
Stabilne prawo wekslowe
Niezależna weryfikacja emitenta
Bezpłatna opieka prawna dla każdej transakcji

Dla emitenta:
Kredyt wekslowy zamiast finansowania bankowego
Nieograniczony rynek inwestorów
Prosta, zrozumiała i szybka procedura emisji weksli

Może Ci się również spodoba