Firma z szeroką perspektywą

Na sukces firmy składa się zawsze wiele czynników – wieloletnie doświadczenie, kompetencje, gotowość do podejmowania wyzwań. Grupa TARCZYŃSKI od przeszło 20 lat takie sukcesy osiąga i jest gotowa na kolejne.

6TARCZYŃSKI S.A. istnieje od 1989 roku, kiedy to z inicjatywy obecnego prezesa oraz jego żony – państwa Jacka i Elżbiety Tarczyńskich – powstał Zakład Przetwórstwa Mięsnego Jacek Tarczyński w Sułowie. Obecnie, produkty wytwarzane są w trzech zakładach produkcyjnych. Siedziba Grupy, zlokalizowana w Ujeźdźcu Małym, jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcji wyrobów wędliniarskich w Europie, natomiast pozostałe znajdują się w Sławie oraz Bielsku-Białej. Ponadto, od 2013 roku spółka notowana jest na GPW.

Kabanosy Extra, Kabanosy Exclusive, Szynka z Kotła czy Parówki z Szynki – te produkty zna i wysoko ceni każdy Polak, a ich wybór podyktowany jest wysoką jakością oferowanego towaru. Tajemnicą firmy jest staranny wybór mięsa, stosowanie naturalnych składników i unikatowy sposób produkcji. Dziś Grupa TARCZYŃSKI to firma z ponad 20-letnim doświadczeniem, produkująca ok. 500 przetworów mięsno-wędliniarskich. Model biznesowy Grupy koncentruje się nie tylko na przetwórstwie mięsa, ale również sprzedaży i dystrybucji wytwarzanych wyrobów mięsno-wędliniarskich pod markami Tarczyński i Dobrosława. Strategicznym obszarem Grupy jest segment produktów Premium. Jednocześnie, w odpowiedzi na zmieniające się gusta kulinarne i sposób życia Polaków, firma w ramach każdej z oferowanych marek systematycznie wprowadza do swojej oferty nowe linie produktowe, praktyczne opakowania oraz zróżnicowane gramatury. Firma, ciesząca się nie tylko polskim, ale i międzynarodowym zaufaniem, zdobywająca kolejne nagrody i wyróżnienia, została uhonorowana tytułem Solidnego Pracodawcy 2015.

Na doskonałe wyniki Grupy pracuje dzisiaj już ponad tysiąc doświadczonych pracowników. Zarząd Grupy świadomie rozbudowuje systemy rozwojowe oraz motywacyjne, które nie tylko zwiększają zaangażowanie pracowników, ale również wzmacniają ich więź z pracodawcą. W tym zakresie firma oferuje swoim pracownikom wiele – począwszy od motywatorów bezpośrednio związanych z systemem wynagrodzenia (premie indywidualne, dodatki, podwyżki płac zasadniczych), po materialne i niematerialne czynniki motywacji pozafinansowej. Pracownicy mają możliwość ciągłego rozwoju oraz awansu w strukturach firmy. Prowadzone są dla nich szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, obejmujące zarówno umiejętności miękkie i twarde oraz dofinansowywane są studia na uczelniach wyższych i podyplomowych. Firma co roku przyjmuje potencjalnych pracowników na organizowane staże oraz praktyki zawodowe. Prowadzone są zajęcia w ramach kursów językowych. I rzecz niezwykle istotna – spółka organizuje autorskie szkolenia, takie jak: Lean Manufacturing; Akademia Handlowca Tarczyński: cykl szkoleń „Siła Sprzedaży” dla zespołów sprzedażowych, Program Talentowy „Siła kompetencji” czy wiele innych. Składają się one na odpowiednio zaprojektowany system szkoleń, umożliwiający rozwój kompetencji pracowników wszystkich działów i na wszystkich szczeblach kariery zawodowej. Dzięki tak przemyślanym działaniom firma nieustannie się rozwija.

Na przeszło tysiąc zatrudnionych osób zdecydowana większość pragnie pozostać w TARCZYŃSKI S.A. na lata. Pracują tu osoby z różnych grup zawodowych i wiekowych. W ramach integracji zespołów pracowniczych firma organizuje wyjazdy oraz spotkania dla swoich pracowników. Celem takich spotkań jest między innymi budowanie efektywnego zespołu, poprawienie komunikacji oraz porozumienia między pracownikami.

Konsekwentnie wdrażana polityka personalna, oparta na wierze w potencjał ludzki, pokazuje, że Grupa TARCZYŃSKI to nie tylko Solidny Pracodawca, ale i firma, która osiągnie jeszcze wiele sukcesów – a z nią ponad tysiąc pracowników spółki.

 

Może Ci się również spodoba