Nie spoczywamy na laurach

Marka Shell Helix została wyróżniona złotym Laurem Konsumenta 2020 w kategorii oleje silnikowe. Plebiscyt od lat wyłania najchętniej wybierane przez konsumentów produkty i usługi. Co wyróżnia oleje silnikowe Shell Helix i dlaczego tak chętnie wybierają je polscy kierowcy? Wyjaśnia Łukasz Radzymiński, dyrektor sprzedaży w dziale olejowym Shell Polska.

– Dlaczego złoty Laur Konsumenta to tak ważne wyróżnienie?
– To wyróżnienie ma dla nas ogromną wartość, bo jest przyznawane przez konsumentów – czyli bardzo wymagających i krytycznych użytkowników naszych produktów – i jest wyrazem ich zaufania. Jesteśmy dumni, że kierowcy w Polsce uznali markę Shell Helix za jedną z najbardziej rozpoznawalnych, innowacyjnych i wyróżniających się pod względem jakości olejów silnikowych do samochodów osobowych. Nagroda odzwierciedla wysoki poziom zadowolenia naszych klientów. Ponadto tego typu wyróżnienia stanowią silną rekomendację, wpływają na wybór oznaczonego nimi produktu i stanowią ważny element w budowaniu wizerunku marki.
Shell Helix nieprzerwanie od kilku lat jest przez konsumentów i ekspertów branżowych najwyżej ocenianą spośród marek olejowych dostępnych na rynku.
– Przy wciąż rosnących obostrzeniach dotyczących emisji, zmieniających się technologiach konstrukcji silników i dużej konkurencji chyba trudno wciąż pozostawać na szczycie?
– To wynik ciężkiej pracy całego zespołu. Przez ostatnie sześć lat oleje Shell Helix zostały docenione aż czternastoma prestiżowymi wyróżnieniami przyznawanymi przez konsumentów i ekspertów branżowych w Polsce. Cieszą mnie szczególnie takie tytuły, jak „Lider XV-lecia”, dla najczęściej nagradzanej marki olejów silnikowych, czy przyznane wcześniej tytuły Top Marka w kategorii „Jakość i innowacyjność – oleje silnikowe” oraz certyfikat „Produkt optymalny” w plebiscycie „Price Quality”, którego celem jest wyłonienie produktów, których jakość idzie w parze z ceną. Nie spoczywamy jednak na laurach, będziemy dalej ciężko pracować, by utrzymać się na szczycie.
– Za co klienci cenią oleje Shell Helix?
– Klienci cenią nasze oleje za wysoką jakość i zaawansowanie technologiczne. Doceniają też fakt, że są to oleje stosowane przez wielu producentów samochodów na pierwsze zalanie.
Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór olejów. Klienci są też coraz bardziej świadomi jakości i technologii wykorzystywanych przy ich produkcji. Zanim zdecydują się na daną markę, sprawdzają opinie innych użytkowników i czytają etykiety. Coraz większego znaczenia nabierają kwestie środowiskowe, dlatego tak dynamicznie rośnie popyt na oleje o niskiej lepkości, które mają wpływ na obniżenie zużycia paliwa, a co za tym idzie emisji CO2 do atmosfery.
Oleje Shell Helix są również wybierane na tzw. fabryczne zalanie przez wielu wiodących producentów samochodów w Europie. Nasze oleje są produkowane z gazu ziemnego przy wykorzystaniu opatentowanej technologii Shell
PurePlus, która gwarantuje uzyskanie czystej i klarownej bazy olejowej, praktycznie pozbawionej wszelkich zanieczyszczeń w przeciwieństwie do olejów bazowych otrzymywanych z ropy naftowej. Klienci mają tego świadomość i liczą się z zaleceniami producentów silników.
– Jakie jest źródło tak spektakularnych osiągnięć?
– W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że za naszym sukcesem stoi
75 lat doświadczenia Shell w dziedzinie badań nad środkami smarnymi i codziennej pracy 200 specjalistów, skupionych w 6 laboratoriach, nad opracowaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie aktywnego oczyszczania i ochrony silników. To także rezultat wieloletniej, bliskiej współpracy z wiodącymi producentami samochodów. Efektem tego jest już ponad 15 milionów aut w Unii Europejskiej fabrycznie zalanych i serwisowanych z wykorzystaniem olejów o niskiej lepkości Shell Helix.

Może Ci się również spodoba