Rozwój pracowników definiuje sukces

Poczucie współtworzenia sukcesu firmy, które podziela aż 71% pracowników MAX Computers stawia Pracodawcę w obliczu dumy i wielowymiarowego wyzwania w obszarze polityki personalnej.

maxc

Inwestycje w rozwój
MAX Computers konsekwentnie realizuje zamierzenia o rozwoju na wielu płaszczyznach. W przeciągu ostatnich kilku lat zespół podwoił swoją liczebność, zmienił lokalizację i unowocześnił magazyn wysokiego składowania. Z roku na rok zwiększa wyniki sprzedażowe na rynku IT, RTV i AGD, dając wyraz nieustającej aktywności. To efekt ambitnych działań wynikających z wysokich kompetencji i zaangażowania zespołu. Dlatego interpretacja sukcesu organizacji jako starannego rozwoju umiejętności i talentów pracowników trafnie wpisuje się w koncepcję polityki personalnej. Odzwierciedleniem założonej strategii jest inwestycja firmy w przemyślane programy szkoleniowe, warsztaty doskonalenia kompetencji i autorskie rozmowy rozwojowe. Przykładem inicjatywy jest zrealizowana wielomodułowa Akademia Menedżera ukierunkowana na doskonalenie skuteczności osobistej i zdolności motywowania zespołów do odnoszenia celów rozwojowych i biznesowych. W założenie wzmacniania zasobów pracowników wpisuje się również wewnętrzny projekt HR dotyczący rozmów rozwojowych prowadzonych z każdą osobą. Rozmowy inspirują do osiągania efektywności i zadowolenia w obszarze konkretnej profesji. Oferta sesji coachingowych także wspiera pracowników w dążeniach do doświadczania satysfakcji zawodowej.
Udział w coachingu dał mi pogłębiony wgląd w mój rozwój osobisty – opowiada Aneta Krzowska, Regionalny Manager Sprzedaży- Znalazłam sposób na realizację siebie. Stąd podjęłam decyzję, przyjmując wyzwanie dynamizowania przyrostu udziału marki własnej Max Computers na rynku IT. To angażujący i ambitny projekt.

Nieszablonowe projekty

– Dokładamy starań, aby tworzyć angażujące środowisko organizacyjne, które ożywia ambicje, ośmiela do działania i zapala do podejmowania się różnorodnych przedsięwzięć – opowiada Katarzyna Olejnik, HR Business Partner – Tworzymy przestrzeń do aktywności w interdyscyplinarnych zespołach projektowych. Do jednej z unikalnych inicjatyw na rynku IT – Akademii Mocy – MAX Computers zaprosił najlepszych handlowców swoich partnerów biznesowych, aby wspólnie ze specjalistami z działu handlowego wziąć udział w warsztatach skoncentrowanych na świadomym rozwoju marki osobistej w sprzedaży. Projekt o zasięgu ogólnopolskim został poprowadzony w duchu coachingu, otwartości i uważności. Wyróżniający się formułą, pozostawił w tle klasyczne formy szkoleniowe dotyczące produktów i aspektów technicznych.
Wyjątkowość tego wydarzenia w branży IT podkreśla jego niepowtarzalna formuła i styl – trafnie podkreśla Paweł Koczywąs z Mobisoft – To szkolenie było inne niż wszystkie.

Inspirujące środowisko wartości

W wyniku przeprowadzonego badania satysfakcji pracownicy wskazali na wartości, które definiują współpracę i tworzą kulturę organizacji. Przyjmowanie ich perspektywy w codziennych działaniach jest kluczem do wzmacniania wewnętrznych więzi, osiągania satysfakcji i celów zawodowych. 82% pracowników MAX Computers uważa, że atmosfera, którą tworzą ludzie w firmie, powoduje, że lepiej się pracuje. To najlepsza rekomendacja przyjaznego miejsca pracy budowanego na zaufaniu do kompetencji i szacunku, który przekonuje, że warto być sobą. Z kolei otwartość daje przestrzeń do wychodzenia poza szablon, współpraca wzmacnia rezultaty pracy, pasja pobudza kreatywność, a jakość przyświeca pracownikom w każdym działaniu.

– Zaczęło się już na etapie rekrutacji – wspomina Tomasz Sikora, Key Account Manager – następnie w trakcie adaptacji do organizacji. Budowanie zaufania i dzielenie się odpowiedzialnością za samodzielną rolę w firmie, utwierdzało mnie w poczuciu, ze przyszedłem do ambitnej firmy. Bliska mi jest filozofia działania „Do or do not. There is no try”. Gdy się czegoś podejmuję angażuję się w 100% i przekonałem się, że po drugiej stronie mam partnera o zbliżonym podejściu.

Wartości towarzyszą zespołowi MAX Computers również poza miejscem pracy, a dowodem ich obecności jest liczny udział pracowników w wszelkich wydarzeniach integracyjnych. Ponadto w ramach Grupy Sportowej MAX zespół motywuje się do zwiększonego wysiłku i czerpania satysfakcji z rywalizacji w interesujących inicjatywach sportowych, m.in. Triathlon Samsung Knox czy Herbalife Ironman Gdynia. Wyrazem słuszności przyjętych dążeń w polityce personalnej i jej wielowymiarowości w tworzeniu inspirującego środowiska do rozwoju, znakomicie oddaje przekonanie, że blisko 80% współpracowników jest zadowolonych z pracy w Max Computers. To trafne uwierzytelnienie solidnego Pracodawcy.

Może Ci się również spodoba