Witaj w Banku Zachodnim WBK

BZWBK_cmyk

Chcesz być częścią Grupy Banku Zachodniego WBK? To proste! Ułatwi to nasz efektywny Program Adaptacyjny. Zobacz, jak wspieramy osoby dołączające do naszej drużyny.

O nas

Bank Zachodni WBK to jedna z największych i najnowocześniejszych instytucji finansowych w Polsce. Jest częścią Grupy Santander – lidera bankowości w strefie euro i 11. banku na świecie pod względem kapitalizacji. Bank Zachodni WBK zatrudnia 11,5 tys. ludzi, którzy pracują dla ponad 4 milionów Klientów indywidualnych i biznesowych, w około 800. lokalizacjach w całym kraju.

Naszą misją jest pomoc Klientom w rozwoju

Wiemy, że nasz Klient rozwija się i chce, byśmy go aktywnie słuchali, uwzględniali indywidualne potrzeby i niepowtarzalny kontekst jego działania. Staramy się być zewsząd i zawsze dostępni. Nie mnożymy niepotrzebnych przypisów, gwiazdek, warunków. Traktujemy naszych Klientów tak, jak sami chcielibyśmy być przez bank traktowani. Przede wszystkim jednak wierzymy, że drogą do zadowolenia Klienta naszego banku jest tworzenie angażującego środowiska pracy dla wszystkich u nas zatrudnionych.

Pomagamy w integracji

Dzięki Programowi Adaptacyjnemu nowo zatrudnione osoby szybko się aklimatyzują, unikają stresu i efektywnie rozpoczynają pracę. Merytoryczne wsparcie ekspertów, program szkoleniowy, mentorzy programu oraz nowi przełożeni pomagają szybko zapoznać się z naszymi usługami i procesem obsługi Klientów. Program wprowadza również nowych pracowników w kulturę naszej organizacji.

Etapy integracji

Nowoczesny Program Adaptacyjny dla pracowników sieci oddziałów składa się z kilku etapów. Na początek, podczas sesji webcastowych nowi pracownicy poznają ofertę produktową pod okiem trenera. Mogą także wziąć udział w wielu szkoleniach e-learningowych. Wszystko odbywa się zdalnie, przed monitorem komputera, dzięki czemu adepci bankowości nie tylko zdobywają wiedzę ekspercką, ale mogą także od samego początku budować relacje z koleżankami i kolegami z pracy. Od początku nowi pracownicy dostają również wsparcie od opiekunów, którzy pomagają w poznawaniu zadań i firmy.
Kolejnym etapem jest szkolenie relacyjne. To wyjazdowe spotkanie, podczas którego uczestnicy zapoznają się z systemami operacyjnymi banku, zasadami obsługi Klienta i technikami sprzedaży. Wszystkim pracownikom zatrudnionym na stanowisku doradcy oferujemy także kurs kasjerski. Ten czas jest świetną okazją do poznania osób, które równolegle rozpoczynają pracę w naszym banku.
Duży nacisk podczas szkolenia kładziemy na jakość obsługi Klienta. Bank Zachodni WBK wypracował unikatowy model podejścia do obsługi Klienta i zależy nam, aby już od pierwszych dni w organizacji zarazić tym podejściem nowych pracowników.
Trzecim etapem Programu są ponownie sesje webcastowe i szkolenia e-learningowe. W tym etapie nowi pracownicy mogą weryfikować zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce, a dodatkowe szkolenia utrwalają wiedzę.
Proces zapoznawania nowych pracowników z naszym bankiem obejmuje też warsztat „Wprowadzenie do organizacji”, podczas którego rozmawiamy o wartościach firmy, zasadach postępowania, etyce i wielu innych zagadnieniach istotnych z punktu pracownika i organizacji. Podczas tego warsztatu pracownicy dowiadują się również, w jaki sposób i z kim będą pracować w najważniejszych dla nich procesach. Program uzupełnia dostępny w intranecie „Portal Nowego Pracownika”.
Najlepszym podsumowaniem szkoleń adaptacyjnych są zbierane przez nas na bieżąco opinie uczestników. Oceniają oni, że Program jest świetnym wsparciem w pierwszych dniach pracy w nowym miejscu. Podkreślają także, że dzięki Programowi lepiej poznają swoje nowe obowiązki oraz procedury w pracy.

Bank to nie tylko praca

W „Portalu Nowego Pracownika” znajdują się także przydatne informacje dotyczące benefitów oferowanych pracownikom przez Bank Zachodni WBK. Prywatna opieka medyczna, ubezpieczenia grupowe, systemy premiowe, karta Multisport to tylko część z nich. Osoby udzielające się społecznie znajdą tu także informacje o wolontariacie pracowniczym.

Rekrutujemy cały rok – dołącz do nas

W 2015 r. w Programie Adaptacyjnym banku wzięło udział już kilkuset pracowników, którzy rozpoczynają pracę w sieci ponad 800. placówek banku na terenie całego kraju.
Informacje o rekrutacji do sieci naszych placówek dostępne są cały czas na stronie internetowej banku: www.bzwbk.pl/kariera oraz na portalu pracuj.pl.
Jeśli aktualnie nie znajdziesz oferty odpowiadającej Twoim doświadczeniom, wyślij do nas swoje CV: rekrutacja@bzwbk.pl. Dołącz do nas!

Może Ci się również spodoba