PANOPA Logistik Polska – z jakością i pasją w przyszłość

Panopa_Polska (2)

Naszą działalność definiują potrzeby ludzi, ich bezpieczeństwo, a także odpowiedzialność za środowisko naturalne i otoczenie oraz efektywne korzystanie z zasobów. Nieustannie poszukujemy możliwości racjonalizacji – by zwiększać wydajność pracy i optymalnie wykorzystywać zasoby.

Nasza spółka PANOPA Logistik Polska Sp. z o.o. coraz bardziej zbliża się do spółki matki IMPERIAL Logistics International. Powodem tego jest restrukturyzacja koncernu logistycznego, który podzielił swoje usługi na dwie dywizje: IMPERIAL Transport Solutions i IMPERIAL Supply Chain Solutions. PANOPA Logistik Polska Sp. z o.o. w przyszłości będzie oferować swoje usługi dla przemysłu motoryzacyjnego w ramach dywizji IMPERIAL Supply Chain Solutions, Business Unit Automotive/Eastern Europe International. W chwili obecnej zatrudniamy ponad 1050 pracowników w trzech oddziałach – Poznaniu, Gliwicach i Polkowicach. Bogate portfolio usług obejmuje: terminowe dostawy części do samochodów do linii montażowych, sekwencjonowanie, montaż wstępny oraz zarządzanie pojemnikami, czyszczenie oraz konserwacja pojemników. Ponadto zajmujemy się przepakowywaniem oraz transportem części. Do naszego zróżnicowanego portfolio usług zaliczamy rownież logistykę stali dla producenta silników do samochodów osobowych w Gliwicach. Na 6000 m2 magazynujemy m.in. zwoje stali oraz sztance prasowane. Zwijanie oraz rozwijanie zwojów, jak również dostawy na linię montażową uzupełniają zakres naszych usług. Nasze trzy oddziały to ponad 240 000 m2 powierzchni magazynowej, na których jako solidny operator logistyczny świadczymy nasze szeroko pojęte usługi logistyczne.

Jako eksperci w dziedzinie logistyki kontraktowej wyspecjalizowaliśmy się w planowaniu i realizacji kompleksowych rozwiązań logistycznych, ściśle dostosowanych do potrzeb klienta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz posiadanemu know-how w tej branży, możemy oferować klientom rozwiązania dostosowane do ich oczekiwań, również przy realizacji kompleksowych projektów.

PANOPA Logistik Polska została wyróżniona po raz drugi z rzędu mianem solidnego pracodawcy. Decydujące znaczenie odgrywa dla nas profesjonalne i zgodne z obowiązującymi trendami zarządzanie zasobami ludzkimi. Obejmuje ono między innymi możliwości edukacji, szkoleń i kształcenia ustawicznego dla wszystkich pracowników, jak również programy, które umożliwiają szczególnie ambitnym pracownikom rozwój własnych kompetencji. Stwarzamy naszym pracownikom dobre warunki pracy oraz systemy motywacyjne. Aby budować skuteczne zaplecze kadrowe, uruchomiliśmy już w 2014 roku w lokalnym technikum klasę patronacką. Uczniowie zgłębiają wiedzę z zakresu szeroko pojętej logistyki, aby na koniec szkoły móc pochwalić się tytułem technika logistyka. My gwarantujemy stałą współpracę pomiędzy szkołą a firmą oraz wsparcie w postaci różnego rodzaju pomocy naukowych, wykładów naszych pracowników-ekspertów, praktyki szkolne dla uczniów.

Wiedza oraz motywacja pracowników w przedsiębiorstwie mają bezpośredni wpływ na jakość produktów oraz usług, dlatego przykładamy dużą wagę do polityki personalnej. Cieszymy się, że nasze starania zostały zauważone i uhonorowano nas ogólnopolskim tytułem Solidny Pracodawca 2015. To wyróżnienie jest potwierdzeniem, że idziemy dobrą drogą. Cieszymy się, że stosowane przez nas praktyki zyskały uznanie, które mobilizują nas do dalszej pracy i budowania wspólnego sukcesu.

Może Ci się również spodoba