Klienci wybierają Kaufland

Sieć Kaufland nieustannie się rozwija, otwierając nowe sklepy oraz dbając o jak najwyższy standard obsługi. Firma realizuje swoją strategię w oparciu o cztery wartości, którymi są: jakość, wybór, cena i prostota. W rezultacie Kaufland został uznany przez konsumentów za najlepszą sieć w Polsce i otrzymał wyróżnienie Laur Konsumenta 2019 w kategorii „Supermarkety”.

6

Liczy się jakość

Wysoka jakość jest jednym z kluczowych wyznaczników firmy Kaufland.
Sieć dba o atrakcyjność swoich marketów, otwierając nowoczesne sklepy oraz modernizując dotychczasowe placówki, w których wdrażane są rozwiązania przyjazne środowisku, takie jak oświetlenie LED czy technologia odzysku ciepła odpadowego. Kaufland zwraca też uwagę na jakość swojej oferty oraz trend świadomego odżywiania. Konsumenci coraz bardziej interesują się składem produktów, zwracając przy tym uwagę na stosunek jakości do ceny. Analiza koszyka cenowego pokazuje, że pod tym względem Kaufland niezmiennie utrzymuje się na wysokiej pozycji.

Szeroki wybór i atrakcyjna cena

W każdym sklepie Kaufland klienci mogą znaleźć kilkanaście tysięcy produktów, w tym bogatą ofertę artykułów świeżych i regionalnych – owoców i warzyw, pieczywa prosto z pieca, mięsa, serów i wędlin. Kaufland odpowiada przy tym na rosnące zainteresowanie konsumentów produktami szczególnych potrzeb żywieniowych. Z nową marką własną K-free sieć wspiera klientów w prowadzeniu diety pozbawionej glutenu i laktozy. Osobom poszukującym szybkich i smacznych przekąsek, Kaufland oferuje produkty K-to go. W asortymencie sieci dostępna jest także marka K-Bio, która obejmuje certyfikowane artykuły ekologiczne. Firma wprowadziła także do swojej oferty produkty mięsne ze znakiem jakości QAFP, które pochodzą wyłącznie ze sprawdzonych polskich hodowli. Na klientów czeka także szeroki wybór artykułów przemysłowych. W 2018 r. wprowadzona została nowa marka własna Bevola, obejmująca artykuły drogeryjne dla całej rodziny. Sieć stworzyła także własną ofertę tekstyliów dla najmłodszych – ubrania marek Kuniboo oraz Hip&Hopps, które wyróżnia wysoka jakość potwierdzona licznymi certyfikatami – GOTS, OEKO-TEX czy Bionic Finish Eco. W sieci Kaufland można zrobić zakupy na dobry tydzień, korzystając z atrakcyjnych ofert. Na klientów, oprócz standardowej gazetki reklamowej obowiązującej od czw. do śr., czeka czerwona ulotka z ofertą na początek tygodnia, a także promocje weekendowe − „nie lada piątek” czy „udana sobota”.

Po czwarte – prostota

Kaufland nieustannie wprowadza nowoczesne rozwiązania ułatwiające klientom zakupy. Jednym z nich są kasy samoobsługowe. Kaufland umożliwił także klientom dokonywanie płatności poprzez Apple Pay oraz wprowadził nowy format gazety reklamowej 3D, dzięki której klienci znajdą szereg dodatkowych materiałów − filmów, zdjęć, modeli produktów, przepisów kulinarnych dostępnych za pośrednictwem darmowej aplikacji. Od kwietnia 2018 r. w sklepach funkcjonuje program PAYBACK. Kaufland stał się tym samym jedyną siecią handlową w Polsce, która może zaoferować swoim klientom multipartnerski program lojalnościowy.

Plany na 2019

Kaufland nadal będzie uważnie obserwować potrzeby klientów i dostosowywać do nich swoją ofertę. Sieć planuje także w tym roku otworzyć kolejne markety oraz wprowadzić nowe marki własne, w tym markę z produktami od polskich producentów. Oprócz tego przeprowadzi projekt wspierający polskie start-upy.
– Nasz model działalności związany z połączeniem hipermarketowej różnorodności asortymentu i dyskontowych cen jest kierunkiem, w którym nadal chcemy się rozwijać. Działamy na wyjątkowo trudnym i wymagającym rynku, ale mimo to nasza konsekwentnie prowadzona strategia przynosi dobre rezultaty. W mijającym roku rozwój sieci Kaufland był stabilny, co pozwala nam z ufnością kontynuować naszą strategię –
podsumowuje Gunnar Günther, prezes zarządu Kaufland Polska.

Może Ci się również spodoba