Sukcesy nas cieszą i zobowiązują

Jesteśmy dumni z faktu, że Exide Technologies S.A. (dawniej Centra S.A.) po raz kolejny została nagrodzona w programie Solidny Pracodawca Roku. Program jest prestiżowym przedsięwzięciem mającym na celu wyłonienie liderów w zakresie polityki personalnej. Kapitula XV edycji doceniła nasze działania w zakresie zarządzania personelem.

Bez nazwy-1Kryteria brane pod uwagę w tym konkursie są jasno wyznaczone. Jest nam niezmiernie miło, że otrzymaliśmy pochlebne opinie z urzędów pracy, uczelni wyższych, czy od ankietowanych przechodniów. Świadczy to o tym, że zaufaniem darzą nas nie tylko ośrodki publiczne, ale także mieszkańcy Poznania i okolic, którzy znają nas od lat.
Nasza spółka produkuje kwasowo-ołowiowe akumulatory do pojazdów wyposażonych w układ rozruchowy konwencjonalny, jak również w układ Start&Stop. W kraju spółka dostarcza akumulatory na pierwsze wyposażenie m.in. do VW Poznań, CNH w Płocku, MAN Niepołomice. Akumulatory z Poznania montowane są w najnowszych modelach samochodów produkowanych w fabrykach Jaguara i Land Rovera w Anglii, TPCA i Skoda w Czechach, VW Bratysława oraz Volvo Cars w Belgii i Szwecji. Zaopatrujemy także zakłady Scanii, MAN i Volvo Trucks w całej Europie.
Nasza dywizja przemysłowa natomiast specjalizuje się w kompleksowym wyposażaniu ładowni. Nasze baterie przemysłowe dedykowane dla transportu wewnętrznego trafiają w kraju zarówno na pierwsze wyposażenie, jak i na rynek wtórny. Oferowana przez Exide
gama prostowników jest tak bogata, że mogą być one dobrane do praktycznie każdej baterii przemysłowej. 92% prostowników jest sprzedawana na eksport.
O sukcesie na rynku decyduje nie tylko wysoka jakość produkowanych akumulatorów samochodowych, baterii przemysłowych i prostowników, która w naszej firmie zawsze odgrywała pierwszoplanową rolę i została potwierdzona certyfikatami ISO 9001, ISO/TS 19649 oraz nagrodą Lidera TQM w XV edycji Wielkopolskiej Nagrody Jakości.
Ważna jest nie tylko strategia zarządzania doceniona przez inwestorów, a której efektem jest realizowana od 2012 roku wielomilionowa inwestycja w rozwój i rozbudowę zakładu.
Równie ważnym aspektem składającym się na sukces firmy jest zaangażowany i zmotywowany zespół pracowników stanowiących jej potencjał. Ten zespół ponownie zostaje wyróżniony w programie Solidny Pracodawca. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie konsekwencja w działaniu i odpowiednie dopasowanie się HR do aktualnych potrzeb rynku.
Zorientowanie na biznes to sedno naszego działania i nasza silna kompetencja we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w obszarze HR. Jesteśmy przekonani, że każde nasze działanie w obszarze HR ma swój konkretny i realny wpływ na biznes. Wdrażając nowe rozwiązania, zawsze bazujemy na naszej wiedzy strategicznej i rozumieniu mechanizmów działania całej organizacji.
Dysponujemy szeregiem narzędzi wspierających pozyskanie, utrzymanie i rozwój pracownika w naszej organizacji. Identyfikujemy spośród pracowników talenty, a następnie prowadzimy do wybrania odpowiedniej dla nich ścieżki kariery i szkoleń.
Naszym obecnym i przyszłym pracownikom stwarzamy rzeczywiste możliwości rozwoju na każdym szczeblu kariery zawodowej, a zdobycie nagrody potwierdza, że prowadzone przez nas działania są na najwyższym poziomie.
Dzięki stałemu wsparciu i motywującemu środowisku nasi pracownicy czują, że mogą zarządzać własną karierą poprzez wyznaczanie i osiąganie swoich celów. Wychodzimy z założenia, że każdy dzień przynosi nowe wyzwania, które działają motywująco. Podstawą jednak jest posiadanie jasno sprecyzowanych celów oraz konsekwentne dążenie do ich realizacji. Ułatwia to pracownikom wdrożony i ciągle doskonalony system zarządzania przez cele Performance Plus.
Zależy nam na utrzymaniu zmotywowanego zespołu. W tym celu regularnie prowadzimy badania satysfakcji pracowników. Na poziomie lokalnym i globalnym aktywnie wsłuchujemy się w sugestie pracowników.
Dbamy o kształtowanie właściwych wzajemnych relacji organizując regularne spotkania szkoleniowo-informacyjne załogi.
W Exide stawiamy na pracę zespołową, bo tylko dzięki zaangażowaniu grupy możemy liczyć na wysoki poziom profesjonalizmu. Przywiązujemy też dużą wagę do stabilizacji zatrudnienia. Możemy pochwalić się stabilną kadrą. Mamy wdrożony program nagród jubileuszowych VOLT (Valuing Our Leadership & Talent), którego celem jest promowanie lojalności, doświadczenia i fachowej wiedzy naszych pracowników.
To, co nas wyróżnia, to duża innowacyjność w zakresie nowych technologii, czemu służy współpraca z uczelniami technicznymi (np. Politechniką
Poznańską). Każdego roku nasza firma przyjmuje stażystów i praktykantów. W zależności od obszaru studiów studenci poznają codzienne szczegóły działalności organizacji, zaznajamiają się z najnowszymi trendami ciągłego doskonalenia w branży automotive i uczą się od naszych czołowych specjalistów. Ostatnio Exide udzielił wsparcia młodym inżynierom z Politechniki
Poznańskiej pracującym nad skonstruowaniem bolidu wyścigowego o nazwie Cybina. Exide został sponsorem tego studenckiego projektu. Najnowszy bolid jest zasilany za pomocą akumulatora litowo-jonowego Exide Li-Ion!
Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. Aktywnie wspieramy różne akcje związane z ochroną środowiska. Przykładem jest kolejna z rzędu akcja „Włącz ekomyślenie”. Nasza odpowiedzialność nie kończy się na budowaniu świadomości ekologicznej wśród pracowników, ale sięga dalej. Nasi pracownicy, poprzez udział w konkursach, aktywnie włączają się w kampanię edukacji publicznej, w której zachęcają kierowców, by włączyli ekomyślenie.
Otrzymywane od 2007 roku nagrody Solidnego Pracodawcy potwierdzają słuszność naszych działań w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Cieszy nas ta nagroda, zwłaszcza że ciągle tworzymy nowe miejsca pracy i dajemy zatrudnienie kolejnym pokoleniom.
Jesteśmy dumni, że również nasza spółka córka Exide Technologies Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. dołączyła do grona przedsiębiorstw wyróżnionych prestiżowym tytułem Solidny Pracodawca Roku 2017.
Nasze Centrum Usług Wspólnych zajmuje się obsługą procesów finansowo-księgowych, obsługą działu zakupów centralnych, zarządzaniem bazami danych oraz innych procesów administracyjnych. Pracujemy w międzynarodowym środowisku, w ponad 10 językach, świadcząc usługi na rzecz wszystkich krajów europejskich, w których koncern prowadzi swoją działalność. Od niedawna realizujemy również obsługę procesów dla amerykańskiej części Exide. Od początku największą wartością firmy są nasi pracownicy. Od momentu powstania spółki w 2012 roku zespół rósł sukcesywnie. W chwili obecnej pracujemy w ponad 40-osobowym zespole, a w przeciągu najbliższego roku planujemy dwukrotnie powiększyć zatrudnienie. Realizując wizję rozwoju, opieramy się na kluczowych wartościach firmy, którymi są: uczciwość, szacunek i praca zespołowa, innowacyjność oraz nieustanne kształcenie się. Ważnym elementem naszego sukcesu jest współpraca i wymiana doświadczeń, nie tylko w lokalnych zespołach, ale i z kolegami z innych krajów. Wielokrotnie pracownicy naszego Centrum wyjeżdżali i wspierali kolegów w różnych lokalizacjach Exide w Europie.
Współpraca oparta na zaufaniu i wzajemnym szacunku przekłada się też na pozytywne podejście do codziennych wyzwań. Kultywując politykę otwartych drzwi, budujemy partnerskie relacje na każdym szczeblu w naszej organizacji.
Jako pracodawca wspieramy wszelkie inicjatywy rozwoju naszych pracowników zarówno zawodowo – poprzez dofinansowanie szkoleń, jak i prywatnie – proponując szeroki pakiet benefitów pozapłacowych. Nasze środowisko pracy tworzą ludzie pełni pasji i entuzjazmu. Wielu z nas chętnie angażuje się wspólnie w różne inicjatywy społeczne i akcje charytatywne. Poprzez realizację tych wartości nasz zespół to grupa doświadczonych, zaangażowanych i czerpiących sporo satysfakcji ze swojej pracy ludzi.
W tak dużej organizacji jak nasza profesjonalna polityka kadrowa oraz spójne zarządzanie jest sprawą kluczową. Dzięki kompetencjom, przedsiębiorczości i zaangażowaniu wszystkich pracowników wzmacniamy naszą pozycję na rynku zarówno jako instytucji odpowiedzialnej społecznie, jak i solidnego pracodawcy, a nagrodę dedykujemy wszystkim pracownikom.

Może Ci się również spodoba