Nowoczesna oferta syntetycznych olejów silnikowych

Utrzymująca się na bardzo dobrym poziomie sprzedaż to najlepsza rekomendacja dla olejów z grupy LOTOS SYNTHETIC. Produkty tej linii spółka kieruje do właścicieli niezależnych warsztatów i serwisów specjalizujących się w naprawach samochodów pogwarancyjnych. 

8– Oleje syntetyczne to kluczowa kategoria w obszarze produktów dla motoryzacji; jej udział rynkowy systematycznie rośnie i właśnie w niej odbywa się walka o udziały rynkowe. Od ponad 10 lat, tj. od początku istnienia spółki, wszystkie nasze działania marketingowe były skierowane na promocję produktów z tego segmentu, czego efektem jest wysoka rozpoznawalność marek produktowych LOTOS SYNTHETIC i LOTOS QUAZAR oraz marki parasolowej LOTOS Thermal Control – podkreśla Piotr Niemiec, koordynator ds. rozwoju portfolio produktowego LOTOS Oil. – Najwięcej nowych produktów wprowadzanych do oferty LOTOS Oil to produkty należące do kategorii syntetycznej. W konsekwencji udział rynkowy syntetycznych olejów LOTOS systematycznie wzrasta, a olej LOTOS SYNTHETIC PLUS SAE 5W-40 to już swoista ikona syntetycznego oleju wyprodukowanego w Polsce. Natomiast spośród naszych olejów syntetycznych największym zainteresowaniem rynkowym cieszy się LOTOS SYNTHETIC 504/507 SAE 5W-30 – dodaje Piotr Niemiec.
LOTOS Oil oferuje pięć nowo-czesnych olejów syntetycznych przeznaczonych do różnych typów samochodów. LOTOS SYNTHETIC 504/507 SAE 5W-30 z formułą Extended Engine Protection dedykowany jest dla użytkowników samochodów ze „stajni” Volkswagena (VW, Skoda, Seat). Kierowcy marki Ford i Kia mają do dyspozycji energooszczędny olej LOTOS SYNTHETIC A5/B5 SAE 5W-30, cechujący się niską lepkością HTHS. Właściciele starszych aut mogą z kolei skorzystać z olejów w klasie SAE 5W-40: LOTOS SYNTHETIC PLUS SAE 5W-40 i LOTOS SYNTHETIC TURBODIESEL SAE 5W-40, jednych z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez niezależnych serwisantów tego typu produktów na rynku.

Uniwersalnym olejem jest z kolei

LOTOS SYNTHETIC C2+C3 SAE 5W-30, chętnie polecany przez specjalistów.  Cała linia została stworzona w oparciu o dobrze znaną kierowcom i mechanikom markę LOTOS SYNTHETIC PLUS SAE 5W-40. Oleje z linii LOTOS SYNTHETIC, wyprodukowane w oparciu o formułę Extended Engine Protection, gwarantują najlepszą ochronę silników bez konieczności ich wymiany nawet przez 30 tysięcy kilometrów.

Doceniony przez ekspertów 
i konsumentów

– Ze względu na zastosowanie oleje syntetyczne LOTOS niczym nie odbiegają od olejów syntetycznych markowych producentów zagranicznych, a niejednokrotnie wręcz je przewyższają. LOTOS SYNTHETIC C2+C3 SAE 5W-30 był jednym z pierwszych olejów na polskim rynku łączącym w sobie klasy ACEA C3 i ACEA C2, a obecnie nowo wprowadzony Turdus Powertec 5100FE SAE 5W-30, jako jeden z pierwszych syntetycznych olejów na rynku, spełnia wymagania wszystkich aktualnych klas jakości według ACEA, tj. E7, E4, E6 i E9 – stwierdza Piotr Niemiec. – Chcielibyśmy, aby nasze produkty były postrzegane jako te, które dają pewność, że dostaje się w opakowaniu ciecz o jakości w 100 proc. zgodnej z jakością, jaką opisano na etykiecie – podsumowuje. Wysoka jakość olejów silnikowych z linii LOTOS SYNTHETIC została doceniona przez branżowych specjalistów. Oleje LOTOS zostały wyróżnione w konkursie „Jakość Roku” współorganizowanym przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, a także uhonorowane Laurem Konsumenta 2017.

Może Ci się również spodoba