Doświadczenie i szeroka oferta

Drewniane podłogi zdobią polskie domy od lat, urzekając pięknem naturalnego surowca. Polski producent gotowych drewnianych podłóg warstwowych, firma Jawor-Parkiet, od ponad 25. lat dynamicznie reaguje na zmieniające się trendy. Wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom rynku, bo kiedyś popularne były mozaika i lity parkiet, a dziś klienci stawiają na funkcjonalność, nietypowe wzornictwo i ekologię.

1

Według tegorocznego raportu European Federation of the Parquet Industry Polska, wykazuje największą dynamikę wzrostu branży podłogowej wśród europejskich krajów. Stale umacniający się rynek nieruchomości luksusowych, wzrost świadomości w zakresie eco life czy zmieniające się trendy w światowym designie powodują, że coraz chętniej sięgamy po produkty ekologiczne i cechujące się niestandardowym wzornictwem.

Dobry design u Twych stóp

– Zarówno na rynku krajowym, jak i eksportowym obserwujemy zmiany w decyzjach zakupowych klientów. Podłogi lakierowane ustępują miejsca olejowoskowanym, rośnie też popyt na produkty niestandardowe – komentuje Grzegorz Sadowski, dyrektor handlowy Jawor-Parkiet. Łączyć to można ze zmianą nawyków konsumenckich i rosnącą świadomością klientów, którzy coraz częściej decyzję o aranżacji swoich domów, a co za tym idzie wybór podłogi, pozostawiają architektom czy projektantom wnętrz. – To wszystko sprawia, że od lat monitorujemy rynek i modyfikujemy ofertę, uzupełniając ją o produkty korespondujące z aktualnymi trendami w światowym wzornictwie – dodaje.

Lubimy naturalnie i nietypowo

– W światowym designie królują obecnie kreatywność, odważne wzory i powrót do natury – wyjaśnia Sebastian Sklepik, odpowiedzialny
w Jawor-Parkiet za współpracę z biurami projektowymi i architektami. W odpowiedzi na te tendencje w ofercie mazurskiego producenta znaleźć można obecnie deski unikalnie barwione czy takie o niestandardowych wymiarach, jak np. dwuipółmetrowa FertigDeska Luxury Maxi lub FertigDeska Design Experience, przy pomocy której możemy tworzyć niemalże dowolne wzory ułożenia podłogi. – Dziś ważna jest też ekologia, dlatego nasze deski jeszcze na etapie produkcji pokrywamy 3 ochronnymi warstwami naturalnego olejowosku. Nie bez znaczenia dla klientów jest też fakt, że warstwowa konstrukcja umożliwia montaż produktów na ogrzewaniu podłogowym – dodaje Sklepik.

Może Ci się również spodoba