Dieta nie musi być nudna!

21 programów dietetycznych i posiłki, których nie powstydziłaby się najlepsza restauracja – Maciej Lubiak i jego Maczfit od kilku lat udowadniają, że zdrowy styl życia może być pasjonującą, kulinarną przygodą.

1

Współczesny świat pędzi nie oglądając się za siebie, a my razem z nim. Rzadko kiedy znajdujemy czas, żeby odpocząć, zjeść w spokoju – nie wspominając o kilku godzinach dziennie, które musielibyśmy spędzić w kuchni na przygotowaniu zbilansowanych posiłków. Do tego często dochodzi wysoka cena produktów dla wegan czy osób z innymi wykluczeniami, jak nietolerancja glutenu czy laktozy. Dlatego wielu z nas, mimo posiadanej wiedzy, nie jest w stanie odżywiać się we właściwy sposób.

I tu z pomocą przychodzi Maczfit. Catering dietetyczny, założony w 2015 roku przez warszawskiego restauratora i sportowca Macieja Lubiaka, szybko odniósł sukces, oferując klientom jakość znaną do tej pory tylko z niewielu punktów na gastronomicznej mapie Polski.

– Od małego borykam się z różnymi nietolerancjami pokarmowymi. Wiem, jak trudno jest wytrzymać na diecie, kiedy w kółko spożywasz te same posiłki bazujące na zaledwie kilku składnikach. Pomysł na Maczfit wziął się właśnie z potrzeby smaku, udowodnienia że możemy jeść zdrowo, lekkostrawnie i w zgodzie ze swoim ciałem, nie czując się jak kulinarny obywatel drugiej kategorii – wspomina Maciej Lubiak.

Żeby to wszystko było możliwe, właściciel Maczfit musiał postawić na właściwych ludzi. Nad każdym daniem czuwa sztab wyspecjalizowanych kucharzy i dietetyków klinicznych, którzy ciągle szukają inspiracji na całym świecie. W zestawach dietetycznych znajduje się tylko to, co najlepsze i najzdrowsze we współczesnej kuchni: od elementów Fusion w międzynarodowym wydaniu po pełne spektrum tzw. „superfoods”. Wszystko przy użyciu tylko najlepszych składników połączonych w niebanalne kompozycje. Bo kto powiedział, że nie da się zrobić pysznego brownie z buraka czy cukinii?

Może Ci się również spodoba