Inbank Odkryciem Roku

Inbank to bank o estońskim rodowodzie. Polski oddział rozpoczął działalność pod koniec lutego tego roku. Inbank jest bankiem specjalistycznym, działającym w obszarze consumer finance. Swoje produkty i usługi udostępnia klientom 100% online, wykorzystując do tego innowacyjne rozwiązania technologiczne.

4 Inbank zyskał miano Odkrycia Roku zaledwie po 4 miesiącach działalności na polskim rynku. Co stoi za tym sukcesem?
– Kapituła doceniła unikatowy, specjalistyczny charakter naszego banku. Jesteśmy pierwszym bankiem konsumenckim działającym 100% online. Dzięki temu naszym klientom proponujemy produkty w atrakcyjnych cenach i przyjaznych oraz szybkich procesach. Za naszym sukcesem stoją doświadczeni ludzie, którzy w bardzo krótkim czasie zbudowali unikatowy model biznesowy specjalistycznego banku konsumenckiego działającego w Internecie. Staramy się także być liderem innowacyjności – jako pierwsi na rynku wdrożyliśmy usługę wideoweryfikacji tożsamości klienta z wykorzystaniem technologii
biometrycznej.
– Klient, decydując się na współpracę z Inbankiem, dostaje tylko to, czego potrzebuje, bez ukrytych gwiazdek, łączonych ofert i dodatkowych wymogów. Wychodzicie z założenia, że klient Inbanku ma otrzymać atrakcyjny produkt, w wygodny sposób oraz w jak najkrótszym czasie. Co klienci znajdą w ofercie Inbanku?
– Naszym flagowym produktem jest kredyt gotówkowy, którego udzielamy nawet na kwotę 50 tys. zł, a spłatę rozkładamy na równe raty nawet na okres 6 lat. To rozwiązanie dla tych, którzy szukają większej kwoty na konkretny cel. Całkiem niedawno wdrożyliśmy także kredyt samochodowy – jedyny taki na rynku – w którym nie wymagane jest zabezpieczenie w formie przewłaszczenia lub zastawu na zakupionym środku transportu, ani cesja polisy AC. Można o niego wnioskować jeszcze przed wyborem pojazdu.
W Inbanku dodatkową gotówkę klient zawsze uzyska całkowicie online, mając przy tym gwarancję bezpieczeństwa, jaką daje korzystanie z usług banku.
– Klientom zaproponowano także konkurencyjnie oprocentowane lokaty bankowe.
– Nasza oferta skierowana jest do klientów, którzy wiedzą, że w Internecie produkty nabywają szybciej oraz bardziej komfortowo, ale też taniej. Możemy to osiągnąć, ponieważ działamy bez kosztownej w utrzymaniu sieci placówek.
– Jak oceniają Państwo pierwsze miesiące na polskim rynku?
– Był to dla nas czas bardzo intensywnej pracy. Debiut wymagał odpowiedniego przygotowania, ale też dostosowania modelu wypracowanego w Estonii do polskich realiów.
Pierwsze miesiące prowadzenia działalności pokazują, że nasza oferta cieszy się sporym zainteresowaniem klientów. Uznanie zyskał nasz kredyt gotówkowy, który znalazł się w aż trzech niezależnych rankingach, stawiając Inbank na pozycji lidera.
– Czego można spodziewać się po Inbanku w kolejnych miesiącach?
– Będziemy pracować nad dalszym rozwojem banku, tak aby proponować klientom jak najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązania. Chcemy budować wiodącą pozycję w segmencie kredytów bankowych dostępnych w Internecie. W pierwszych miesiącach pokazaliśmy, że nie stoimy w miejscu, ale kroczymy drogą innowacji i dynamicznego rozwoju.
Rozpoczęliśmy od uruchomienia modelu dystrybucji bezpośredniej w Internecie, ale teraz planujemy rozwinąć działalność w ramach dystrybucji pośredniej, poprzes partnerów. Ten model partnerski jest wpisany w DNA estońskiego Inbanku, zatem planujemy rozwinąć go także w Polsce.
W perspektywie 3-5 lat ta linia biznesowa ma stanowić główny obszar naszej aktywności.

Może Ci się również spodoba