KiK: miarą sukcesu jest zadowolenie klientów

Wśród obecnych na światowym rynku sieci sklepów oferujących odzież i artykuły domowe KiK wyróżnia się podejściem zawartym w motcie „korzystnie, modnie, z pomysłem”. O tym, że polityka marki jest doceniana przez polskich konsumentów świadczy nie tylko obchodzone właśnie 5-lecie jej istnienia w Polsce, ale też wyróżnienie, jakim, już po raz drugi, została uhonorowana – złoty Laur Klienta w kategorii „jakość obsługi”.

4Od początku swojej działalności celem KiK jest oferowanie szerokiego asortymentu modnych produktów o wysokiej jakości w przystępnych cenach. W DNA firmy wpisana jest także dbałość o klienta, którą realizuje wielopłaszczyznowo. Efektem takiego podejścia jest niewątpliwy sukces, jaki osiągnęła – mierzony liczbą niemal 3,5 tys. funkcjonujących w całej Europie sklepów, 5 latami istnienia i ciągłego rozwoju w Polsce oraz kolejnym już tytułem, jakim właśnie nagrodzili ją sami konsumenci.

Wystarczyło zaledwie pół dekady, by sieć sklepów KiK nad Wisłą przekroczyła liczbę 150. Do końca 2017 roku ma zostać otwartych kolejnych 50, a docelowo aż 650. Od 2012 roku marka zdążyła się zakorzenić w świadomości Polaków, którzy docenili nie tylko jej bogatą i atrakcyjną cenowo ofertę, ale również starania o zapewnienie maksymalnego komfortu zakupów.  – Głos naszych klientów ma dla nas kluczowe znaczenie, bo wyznacza kierunek, w jakim podążamy. Pozytywny oddźwięk to dla nas znak, że właściwie odczytujemy potrzeby konsumentów. Jednym z takich sygnałów niewątpliwie jest złoty Laur Klienta, którym zostaliśmy uhonorowani w Polsce już po raz drugi. To wyróżnienie jest dla nas szczególnie ważne również ze względu na fakt, że zostało przyznane za jakość obsługi, która należy do naszych priorytetów – mówi dyrektor generalny KiK, Mariusz Kulik.

Takie podejście wymaga stałego kontaktu i bycia blisko klientów. Działalność KiK opiera się więc nie tylko na dbałości o najwyższe standardy związane z funkcjonowaniem sklepów, ale również na staraniach realizowanych na innych polach. Należy do nich aktywność w Internecie – marka prowadzi bloga z inspiracjami modowymi i poradami wnętrzarskimi oraz oficjalny fanpage na Facebooku, służący do intensywnej komunikacji z klientami i przekazywania im wszelkich aktualności dotyczących konkursów, promocji i otwarć kolejnych lokali, które każdorazowo są celebrowane specjalnym wydarzeniem.

KiK angażuje się również społecznie. Do największych akcji zorganizowanych przez firmę w ciągu 5 lat swojej działalności nad Wisłą należy „Z pasji do piłki” promująca aktywność fizyczną i zdrowego ducha rywalizacji wśród Polaków. W jej ramach, w ciągu dwóch lat sieć wyposażyła w kompletne zestawy strojów sportowych ponad 150 klubów piłkarskich młodzików, juniorów i seniorów z całej Polski. Innym flagowym projektem marki jest zakończony w styczniu 2017 roku plebiscyt „Kobieta Roku KiK” skupiony na odkryciu i uhonorowaniu Polek wyróżniających się pasjami i osiągnięciami. Zwyciężczyni otrzymała tytuł, 20 tys. złotych i udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej do materiałów promocyjnych, a także możliwość wskazania organizacji charytatywnej, której marka przekazała w jej imieniu wsparcie finansowe. Obok laureatki, także 8 pozostałych finalistek dostało szanse wsparcia działań charytatywnych za pośrednictwem marki KiK – każda z nich dostała do dyspozycji 2 000 zł, które firma KiK przekazała na wskazany cel charytatywny.
Oba wydarzenia, jak również pomniejsze akcje marki spotkały się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem Polaków, z czego nie ukrywa radości jej dyrektor, Mariusz Kulik.
– Miarą sukcesu jest zadowolenie klientów i tym będziemy się kierować niezmiennie. Drugi już Laur Klienta, którym nas nagrodzono, jest potwierdzeniem słuszności ścieżki, jaką obraliśmy – podsumowuje.

 

Może Ci się również spodoba