Avtek – Top Marka 2016

Avtek jest liderem w kategorii produktów interaktywnych. Po raz kolejny został doceniony w programie Laur Konsumenta. Na odznaczenie złożyły się głosy  oddane na markę przez konsumentów w ogólnopolskim sondażu. Oceniono również rozwój i jakość – nie tylko produktów znajdujących się w portfolio, ale także obsługi klienta.

5Twórcą obecnej na rynku od 2007 r. marki jest firma ViDiS S.A., a jej znakiem rozpoznawczym jest połączenie wysokiej jakości z rozsądną ceną. Już ponad 120 000 urządzeń Avtek działa na polskim rynku, a wśród nich docenione już w poprzednich edycjach – produkty interaktywne. – Wyniki sprzedaży monitorów interaktywnych z serii Avtek TouchScreen Pro w 2015 roku przeszły nasze najśmielsze oczekiwania – informuje Tomasz Kliczkowski, wiceprezes zarząduViDiS S.A. – Wpisuje się to w trend wyraźnie widoczny w zachodniej Europie – gdzie monitory interaktywne coraz częściej są kupowane do pracowni szkolnych, a także do małych i średnich sal konferencyjnych.

Monitory interaktywne to przede wszystkim urządzenia bardzo trwałe. Mogą pracować nawet 50 000 h, co przekłada się na ponad 15 lat intensywnej pracy. Jak przystało na urządzenia opierające się na systemie Android działają nawet bez podłączenia komputera. Wbudowana przeglądarka internetowa pozwala na korzystanie z zasobów internetu. Można nanosić notatki na dowolny obraz czy też używać monitora jako tablicy kopiującej lub interaktywnej (Note-ON-it). Avtek TouchScreen Pro posiada także wbudowany odtwarzacz multimediów i plików MS Office. Na wygodę użytkowania składa się wiele elementów, takich jak fabryczna prekalibracja monitora, dzięki której sprzęt jest gotowy do użycia natychmiast po podłączeniu. Urządzenie jest w pełni zgodne z systemami Windows 8 i 10, a szczególnie ich dotykowymi funkcjami.

Do monitora podłączyć można wiele urządzeń zewnętrznych, takich jak DVD, BluRay, wizualizer czy dekoder telewizji. Dzięki temu i funkcji Touch4OSD można bardzo szybko przełączać między źródłami bez konieczności przepinania przewodów w trakcie prezentacji. Sterowanie możliwe jest także za pomocą pilota, który oferuje np. zaciemnianie całego ekranu czy przełączanie slajdów prezentacji. Funkcjami monitora można zarządzać przez zewnętrzne systemy sterowania (złącze RS232). Można też zaprogramować urządzenie tak, aby automatycznie włączało się i wyłączało o określonych godzinach w wybrane dni tygodnia.
Matowa powierzchnia monitora eliminuje większość refleksów zewnętrznego światła, dzięki czemu oferuje on doskonałą widoczność obrazu w każdych warunkach. Technologia pozycjonowania w podczerwieni, wykorzystująca nowy algorytm odczytu i przesyłania danych, pozwala na wyższą rozdzielczość, precyzję i dokładność. Avtek TouchScreen Pro to połączenie wysokiej klasy monitora LCD o rozdzielczości Full HD (lub UItra HD dla 84”) i podświetleniu LED z funkcją dotykową.

Może Ci się również spodoba