Zaangażowani pasjonaci – filary nowoczesnej firmy

Gdy na rynku pracy trwa walka o kompetentnego pracownika, budowanie skutecznego i stałego zespołu staje się dla firm wyzwaniem na miarę zimowego wejścia na ośmiotysięcznik. Ale wyzwaniem wartym uwagi. Przedsiębiorstwa, których pracownicy są bardzo zaangażowani w pracę, mogą zarobić o 147% więcej od konkurentów – wynika z analizy Instytutu Gallupa. Jak zatem tworzyć angażujące relacje z pracownikami? Podpowiadają przedstawiciele firmy ANEGIS – Solidnego Pracodawcy 2019.

– W 2013 roku, wchodząc na polski rynek IT ze swoimi pomysłami, postanowiliśmy przecierać szlaki w obszarze technologii, które są innowacyjne, ale i ryzykowne, bo jeszcze nie wykorzystywane szeroko w Polsce. Zakładaliśmy, że będziemy potrzebowali specjalistów, którzy przystaną na nasze wizje i będą chcieli je z nami realizować. W 2017 roku zostaliśmy Partnerem Zarządzanym Microsoft, w 2018 otrzymaliśmy Polską Nagrodę Innowacyjności, w 2019 tytuł Solidnego Pracodawcy. To potwierdzenie, że obraliśmy dobry kierunek – zaznacza Michał Tekiela, CEO ANEGIS.

Podstawy sukcesu

– Stawiamy na kompetencje i współpracę. Skupiamy w firmie certyfikowanych, doświadczonych ekspertów, ale też prowadzimy programy akademickie, czyli dajemy szansę młodym i zdolnym, którzy mogą szkolić się u najlepszych trenerów w branży – to przyciąga do ANEGIS – uważa Michał Tekiela i dodaje: – Myślę, że kluczem jest też innowacyjność. Nasi pracownicy angażują się w projekty, bo dzięki temu stają się współautorami rewolucyjnych rozwiązań. Wykorzystują sztuczną inteligencję, zaawansowane platformy analityczne, tworzą oprogramowanie, które łączy świat cyfrowy ze światem maszyn i ludzi.
– Pracujemy nad pionierskimi rozwiązaniami: bezobsługowym sklepem, fabryką przyszłości, autorskim systemem MES, rozszerzoną rzeczywistością w magazynie i produkcji – to nasz wkład w cyfrową transformację – mówi Dariusz Trela, konsultant biznesowy ANEGIS.

Dodatek do motywacji

– Nowe wyzwania dają satysfakcję. Firma zapewnia bardzo dobre warunki pracy i stały rozwój. Mam zgrany, pomocny zespół, pracuję w przyjaznej atmosferze – mówi Wojciech Kucharzak, starszy programista w ANEGIS.
– Ważnym elementem kultury firmy jest transparentność. Staramy się, aby działania podejmowane w kontekście całej organizacji i poszczególnych pracowników były właśnie jawne i jasne – tłumaczy Monika Markowska, menedżer HR w ANEGIS.

ANEGIS jako jeden z wiodących partnerów Microsoft wdraża rozwiązania ERP, realizuje projekty z obszarów CRM, IoT, AI, szkoli i doradza w wyborze technologii najlepiej dopasowanych do działalności i potrzeb klientów.

Może Ci się również spodoba