Shell Helix ze złotym Laurem Konsumenta 2019

Marka Shell Helix została wyróżniona złotym Laurem Konsumenta 2019 w kategorii „Oleje silnikowe”. Plebiscyt od lat wyłania najchętniej wybierane przez konsumentów produkty i usługi. Złote godło jest wyrazem zaufania klientów, którzy doceniają jakość i właściwości odznaczonych nim produktów. Co wyróżnia oleje silnikowe Shell Helix i dlaczego tak chętnie wybierają je polscy kierowcy? Wyjaśnia Łukasz Radzymiński, dyrektor sprzedaży w dziale olejowym Shell Polska.

gdfg– Dlaczego konsumenci wybierają oleje silnikowe Shell Helix?
– Konsumenci są coraz bardziej świadomi tego, że wysokiej jakości olej jest podstawą skutecznej ochrony silnika samochodu. Jak pokazują wyniki badania „Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą” przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Shell, ponad połowa polskich kierowców sama decyduje o wyborze oleju do swojego auta. Kierują się oni przy tym opinią specjalistów czy też rekomendacją producenta samochodu. Z badania wynika także, że użytkownicy aut najczęściej wybierają oleje syntetyczne. Są to najbardziej zaawansowane technologicznie produkty, które poprawiają wydajność, wydłużają żywotność silnika i jego elementów oraz obniżają zużycie paliwa. Producenci nowoczesnych silników wymagają stosowania właśnie takich produktów.
– Co wyróżnia oleje syntetyczne Shell Helix?
– Oleje Shell Helix Ultra są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów dostępnych na rynku. Od ponad 40 lat dbamy o ich najwyższą jakość, inwestując w intensywne badania i rozwój. Efektem tego jest całkowicie nowy sposób produkcji syntetycznych olejów bazowych. Oleje Shell Helix Ultra powstają w rewolucyjnej Technologii Shell PurePlus, opracowanej na podstawie 3500 patentów, w której syntetyczna baza olejowa, zamiast z ropy naftowej, jest uzyskiwana z gazu ziemnego. Środki smarne oparte na olejach bazowych wytwarzanych w tej technologii są pozbawione praktycznie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, co pozwala utrzymać najwyższe parametry eksploatacyjne silnika. Dzięki temu produkty Shell Helix Ultra pomagają zachować optymalną czystość jednostki napędowej, zbliżoną do fabrycznej1.
– Jak Shell odpowiada na zmieniające się potrzeby rynku olejów silnikowych?
– Nie bez powodu od 12 lat Shell zajmuje pierwsze miejsce wśród dostawców środków smarnych na świecie2. Posiadamy trzy główne centra badawczo-rozwojowe w Hamburgu, Szanghaju i Houston, gdzie pracujemy nad kolejnymi generacjami olejów, a także blisko współpracujemy z wiodącymi producentami silników oraz samochodów. Dzięki temu nasze produkty w pełni odpowiadają bieżącym wymaganiom branży motoryzacyjnej. Obecnie dominującym trendem jest promowanie rozwiązań ekologicznych, co w przypadku olejów oznacza zapotrzebowanie na produkty, które zapewniają efektywne smarowanie, obniżenie strat energii na tarcie czy zmniejszenie zużycia paliwa oraz samych środków smarnych. Efektem jest intensywny rozwój oferty syntetycznych olejów silnikowych o niskiej lekkości. Doskonałym przykładem takiego produktu jest Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30. Olej został opracowany tak, aby zapewnił najlepszą ochronę silnika przed osadami i zużyciem, skutecznie smarował całą jednostkę napędową i utrzymywał najwyższy poziom czystości tłoków.
Klienci wybierający oleje silnikowe Shell Helix kupują zaawansowane technologicznie produkty, zapewniające optymalny poziom ochrony silnika. Złoty Laur Konsumenta to najlepszy dowód na to, że produkty Shell Helix spełniają wysokie wymagania polskich konsumentów.

Może Ci się również spodoba