Pomaganie daje radość!

PPF Hasco-Lek S.A. to jeden z największych polskich producentów leków, suplementów diety oraz produktów medycznych.
Firma działa na polskim rynku od 1984 roku i łączy doświadczenie z najnowocześniejszą technologią. Misją Hasco-Lek jest kompleksowa ochrona zdrowia – od produkcji farmaceutyków, poprzez zaawansowane badania w dziedzinie nauk medycznych i farmacji, aż po dystrybucję produktów. Konsekwencją rozwoju firmy PPF Hasco-Lek S.A. i powstawania nowych spółek zależnych było utworzenie w 2015 r. Grupy HASCO.

1Od samego początku funkcjonowania firmy jej założycieldr Stanisław Han prowadził działania dobroczynne. Nic zatem dziwnego, że również pracownicy Hasco-Lek czują potrzebę pomagania. Wynika to nie tylko z misji firmy, ale przede wszystkim z potrzeby serca. To właśnie z ich inicjatywy 12 lat temu powstała Fundacja HASCO-LEK.Każdego roku w wolontariat pracowniczy angażuje się bardzo wiele osób, tylko w ubiegłym roku było to ponad 200 pracowników, a liczba ta stale rośnie.  Szczególnie intensywny w działalności fundacji był rok 2017, kiedy to cała firma wraz z powiązanymi z nią spółkami Grupy HASCO zebrała ponad 700 książek dla pacjentów szpitali w akcji Wielkiej Zbiórki Książek! Pracownicy chętnie angażowali się również w akcje na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci przebywających w zaprzyjaźnionym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci w Piszkowicach. Zaangażowali się również we współtworzenie Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination, prowadząc warsztaty farmaceutyczne i występując w roli ekspertów. W lipcu minionego roku pracownicy zorganizowali również zbiórkę publiczną, koncert charytatywny i akcję krwiodawstwa. Wolontariusze realizowali też autorskie miniprojekty w domach dziecka, zakładach opiekuńczo-leczniczych i szpitalach (m.in. odnowienie placu zabaw, wspólne gry i zabawy, podchody, ogniska, mecze sportowe, wycieczka do zoo, warsztaty farmaceutyczne, czytanie książek w szpitalach).
– Dla mnie w realizacji programu wolontariatu pracowniczego najważniejsze jest to, że również pracownicy naszej firmy mogą doświadczyć takich emocji, z jakimi łączy się praca w fundacji. Jest to między innymi wzruszenie związane z kontaktem z dzieciakami chorymi lub przebywającymi w domu dziecka. To także radość związana z tym, że choć na chwilę możemy zmienić ich świat na lepszy – mówi Aleksandra Kowal, koordynator wolontariuszy w Fundacji HASCO-LEK.

Może Ci się również spodoba