Nieustanny rozwój Pokusy

Polska Sieć Handlowa Pokusa jest lokalną siecią franczyzową działającą w południowo-wschodniej Polsce. W ciągu 10. lat swojej działalności wypracowała specyficzny model działalności, wychodząc naprzeciw potrzebom małych i średnich sklepów poszukujących wsparcia poprzez zrzeszenie w grupie handlowej. Dodatkowo PSH Pokusa posiada ciekawą ofertę dla sklepów rynku spółdzielczego. Aktualnie sieć zrzesza przeszło 180 sklepów pod szyldem Pokusa – sklepy do 150 m2 oraz Pokusa Premium – sklepy powyżej 150 m2. Rozmowa
z Dyrektorem ds. rozwoju sieci Zbigniewem Wojciechowskim.

Bez nazwy-1

– Jaki jest model działania, który wy­różnia ofertę Sieci Handlowej Pokusa na tle pozostałej franczyzy?
– Nasza oferta jest skierowana do właścicieli sklepów ceniących sobie dużą niezależność, poszukujących oferty bezpiecznej, nie obwarowanej szeregiem rygorystycznych warunków, kar lub okresów karencji.
– Co zyskuje sklep zrzeszony w Pokusie?
– PSH Pokusa wchodzi w skład grupy kapitałowej Bzomex. Dzięki temu zapewniamy naszym sklepom dostawy w bardzo dobrych cenach i na najwyższym poziomie serwisowym. Bzomex jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się hurtowni spożywczych, która oferuje 12 tys. produktów, posiada nowoczesną platformę informatyczną do obsługi klientów, własny nowoczesny transport i duży doświadczony zespół handlowców.
Kolejną bardzo ważną korzyścią są niespotykane w tym modelu franczyzowym wysokie profity finansowe w postaci retra od zrealizowanego obrotu z dostawcami struktury. Mamy podpisane umowy z przeszło setką najbardziej renomowanych producentów FMCG. Liczba naszych partnerów stale rośnie. To co nas wyróżnia na tle konkurencji, to szeroki pakiet usług i wsparcia, jaki zapewniamy naszym sklepom, a w tym usługi promocyjno-marketingowe, wsparcie organizacyjne i doradztwo. Naszym sklepom zapewniamy Opiekunów Sklepu/Koordynatorów, którzy na co dzień dostarczają wszystkie niezbędne informacje i wsparcie niezbędne w pracy placówki.
– Czym jeszcze możecie się pochwalić?
– Do naszych bardzo ciekawych ofert należy unikalny program szkoleniowy, który wspólnie z naszym partnerem zapewniamy sklepom. Program obejmuje merchandising i zarządzanie eskpozycją w sklepie, wiedzę asortymentową, aktywną sprzedaż. Jej wyjątkowość polega na niskich kosztach i skuteczności – jest możliwa do zrealizowania w dziesiątkach rozproszonych sklepów. W pakiecie mamy również liczne projekty handlowe i programy lojalnościowe.
– Jakie są Państwa kolejne założenia?
– Jednym z głównych kierunków rozwoju jest pozyskiwanie nowych sklepów do sieci. W tym roku przystąpiło do naszego zrzeszenia ponad 30 sklepów i w kolejce znajdują się kolejni kandydaci. Poza tym mocno rozwijamy współpracę z kolejnymi producentami i przygotowujemy nowe oferty i projekty handlowe, które pozwolą sklepom Pokusa i Pokusa Premium wyróżnić się na rynku, a tym samym przyciągnąć nowych klientów.

 

Może Ci się również spodoba