Szczoteczki do zębów CURAPROX

1

Szczoteczki manualne marki CURAPROX zostały wyróżnione Laurem Klienta 2018. Klienci docenili ich wyjątkową jakość. Co sprawia, że szczoteczki te są tak chętnie polecane przez dentystów i niezmiennie już od 1979 r. cieszą się rosnącą popularnością, a nawet są uważane za najlepsze na świecie?
To dlatego, że ich szwajcarski producent – Curaden AG – projektując narzędzia postawił na dwa kluczowe dla zdrowia jamy ustnej czynniki: efektywność i atraumatyczność.
Szczoteczka do zębów powinna przede wszystkim efektywnie usuwać płytkę nazębną, ale co najważniejsze – nie szkodzić dziąsłom. Jeśli szorujemy zęby twardą szczoteczką, to owszem być może będą one dobrze doczyszczone, ale jednocześnie uszkodzimy dziąsła i zaczną się one osuwać odosłaniając szyjki zębowe.

A więc dlaczego szczoteczki CURAPROX są tak dobre?

Większość szczoteczek do zębów dostępnych na rynku posiada zwykle ok 500-800 szt. włókien na główce, najlepsza ma ich może 1000. To, co czyni różnicę, to aż 5460 sztuk włókien CUREN® gęsto umieszczonych na główce. Nazwa szczoteczki – CS 5460 – wzięła się właśnie od tej ilości

Dlaczego jest to takie ważne? Szczoteczka, która ma tylko 500-800 włókien, nie ma odpowiedniej gęstości i pomiędzy poszczególnymi kępami włosia znajduje się duża wolna przestrzeń. Skutkuje to słabą efektywnością w czyszczeniu. Szczoteczki do zębów CURAPROX CS usuwają i rozbijają płytkę nazębną bardzo dokładnie – dzięki bardzo dużemu zagęszczeniu włosia na główce.

Kolejna sprawa to jakość włókien i ich grubość. Każde pojedyncze włókno na główce szczoteczki CURAPROX ma średnicę zaledwie 0,1 mm i jest fabrycznie zaokrąglone. To sprawia, że włosie szczoteczki jest niezwykle delikatne. Nasze dziąsła nie są narażone nawet na mikrouszkodzenia. Jest to szczególnie istotne w kontekście tego, że linia dziąsła może być dokładnie i bezboleśnie oczyszczona. Twoje dziąsła zakochają się w tej szczoteczce.
Istotną rzeczą jest również ich płaska powierzchnia. Włókna są równo ścięte i tworzą gęstą równą grubą powłokę czyszczącą. Dzięki temu masz pewność, że nic nie pozostanie na Twoich zębach.

asdasd

Mała, kompaktowa główka. W jamie ustnej istnieją miejsca, które są trudne do osiągnięcia dla niektórych szczoteczek: jak na przykład za górnymi zębami trzonowymi, czy wewnętrzną powierzchnią górnych i dolnych zębów przednich. Wszystkie szczoteczki do zębów CURAPROX zostały tak zaprojektowane, aby mieć nie tylko dostęp do tych miejsc, ale również, żeby je doskonale oczyścić: dzięki małej, kompaktowej główce.

Doskonały ośmiokątny kształt rączki szczoteczki. Ośmiokątna rączka pomaga użytkownikom trzymać szczoteczkę pod właściwym kątem, tj. pod kątem 45 stopni.
Szczoteczki CURAPROX CS dostępne są w 3 wariantach:

• CS 5460 ultra soft – bardzo miękka, niezwykle delikatna i mięsista szczoteczka, która posiada 5 460 włókien CUREN® o średnicy 0,1 mm. Bezkonkurencyjna w delikatności i skuteczności.
• CS 3960 super soft – szczoteczka bardzo delikatna dla dziąseł, o nieco grubszych włóknach o średnicy 0,12 mm, ale równie efektywna w czyszczeniu. Zawiera 3960 włókien CUREN®
• CS 1560 soft – idealny produkt dla użytkowników przyzwyczajonych do nieco twardszej szczoteczki do zębów, a pragnących zachować zdrowe dziąsła. 1 560 włókien CUREN® o średnicy 0,15 mm znajdujących się na główce szczoteczki zapewnia skuteczne i bardzo dokładne czyszczenie zębów.
• CS smart – przeznaczona jest dla dzieci powyżej 5 roku życia. Swym wyglądem przypomina szczoteczkę CS ultra soft – wersję dla dorosłych. CS smart ma aż 7600 gęsto utkanych włókien CUREN, które są jeszcze cieńsze, niż te na szczoteczce dla dorosłych. Pojedynczy włosek ma tylko 0,08 mm średnicy. Nic więc dziwnego, że nie tylko dzieci je kochają. Również  stomatolodzy, którzy je testowali, są po prostu zachwyceni. I polecają je również dorosłym.

• CK 4260 Curakid – dla dzieci do 4 roku życia i niemowląt: bardzo wąska główka szczoteczki i miękkie tworzywo powlekające główkę pozwalają uniknąć uszkodzeń błony śluzowej delikatnej jamy ustnej. Szczoteczka została opracowana na Uniwersytecie w Bernie. Posiada 4260 włókien CUREN®, o średnicy 0,1 mm.
Wszystkie szczoteczki CURAPROX posiadają funkcjonalną plastikową osłonę na główkę – szczególnie przydatną w podróży. Dostępne a aż 36 fantastycznych wariantach kolorystycznych.

 

fdbv

 

Może Ci się również spodoba