Rewolucja nadchodzi dzisiaj

NOWA ERA W SKLEPACH DZIĘKI NOWOCZESNYM TECHNOLOGIOM

W ciagu najblizszych lat ze sklepów znikna druki informujace o promocjach. Nawet etykiety cenowe na półkach zostana wyparte
przez niewielkie ekrany. Skorzystaja wszyscy. Klienci beda mniej narazeni na pomyłki, poprawi sie tez estetyka całego otoczenia.
Design i interesujaca forma przekazu przyciagna wieksza grupe konsumentów. Rozwiazania na miare XXI wieku sa dostepne od reki,
dlatego zmiany sa juz tylko kwestia czasu. Juz dzis Xaris® z powodzeniem funkcjonuje w ponad 2500 lokalizacjach.

aaa Badania GFK Polonia jednoznacznie wskazują, że niemal ośmiu na dziesięciu klientów decyzję o zakupie danego produktu podejmuje stojąc już przy sklepowej półce. Wtedy też największe znaczenie ma impuls: dźwięk, informacja o promocyjnej cenie, wygląd produktu, jego atrakcyjność. Dziś otoczenie zakupowe przypomina chaos reklamowy, który czasem jeszcze widzimy na ulicach miast. Efekt jest taki, że gąszcz teoretycznie przykuwających wzrok, kolorowych wydruków nie robi już na klientach żadnego wrażenia. A przecież przekaz może być i skuteczny, i estetyczny. Jak to możliwe? Uwagę konsumentów zwraca dziś reklama dynamiczna. Różnice są znaczące, bo według badań taka reklama jest zauważana 11 razy częściej. Oprócz tego otwiera nieograniczone możliwości realizacji promocji o charakterze czasowym i całkowicie eliminuje koszty druku oraz koszty osobowe, usprawniając pracę. W jednej chwili do klienta dociera informacja głosowa, co wzmacnia treść, która pojawia się na wybranych ekranach. Uruchomienie skutecznych kanałów przekazu nie wymaga do tego zaangażowania grupy pracowników. Ale to nie jedyna korzyść. Niewiele osób wie, że w dużych sieciach detalicznych tygodniowo wymienia się ręcznie nawet 10 milionów etykiet. To 10 milionów okazji do pomyłki, czas i koszty druku oraz cięcia, a także cenny czas, który mógłby być wykorzystany w zupełnie inny sposób.

Jak to zmienić?

Wydruki ze względu na swoją nieefektywność i koszty zostaną wyparte przez elektronikę. Nie ulega to żadnej wątpliwości. Trzeba jednak wybrać najlepsze dostępne na rynku rozwiązania. Bez wątpienia doskonałym wyborem są produkty linii Xaris®, która oferuje wiele nośników elektronicznych stanowiących estetyczny wystrój sklepu. Zarówno otoczenie klienta, jak i pojawiająca się w tle muzyka, czy też przyjazne i jednocześnie efektywne komunikaty oraz filmy pojawiające się na ekranach tworzą atrakcyjne otoczenie, które sprzyja robieniu zakupów. Za pomocą Xaris® można zarządzać zarówno ekranami, jak i nagłośnieniem. Należy jednak pamiętać o tym, że tak naprawdę sprzedaż zaczyna się jeszcze przed wejściem do sklepu. Już w drodze na zakupy informacje i wybrany przekaz komunikowany może być na witrynie, kluczowe promocje przykuwają uwagę na totemach, a na decyzje zakupowe wpływają stoiskowe monitory. Dodatkowo sprawdzają się menu boardy, które skutecznie kreują potrzeby zakupowe klientów, dzięki atrakcyjnej prezentacji gotowych już dań. Całości eleganckiego i skutecznego wyposażenia sklepu uzupełniają cenówki elektroniczne – czyli etykiety na regałach oraz monitory kasowe. Pierwsze pozwalają na dynamiczne i elastyczne zarządzanie cenami, drugie promują produkty impulsowe i tym samym pomagają w budowie wartości koszyka zakupowego. Najważniejsze jest jednak to, że pozytywny wpływ oddziaływania tych zróżnicowanych kanałów, którymi w spokojny i jednocześnie skuteczny sposób można dziś docierać do klientów, jest potwierdzony badaniami.

Obsługa dla każdego

Do tego obsługa spójnej, atrakcyjnej i świeżej identyfikacji sklepu jest dziecinnie prosta. Monitory i docierający do odbiorców dźwięk są obsługiwane za pomocą intuicyjnej aplikacji. Pozwala ona nie tylko na wprowadzanie komunikatów na określone półki, regały, totemy, czy też monitory produktowe, ale również daje możliwość planowania i grupowania akcji. Do tego pozwala na wprowadzanie zmian z minuty na minutę, a to z kolei daje możliwość szybkiego reagowania na działania konkurencji. Można też skutecznie ściągnąć uwagę klientów, informując ich na bieżąco na przykład o tym, że na półki trafił właśnie najświeższy, jeszcze gorący chleb z własnych wypieków. Kto nie skusi się na chrupiące i pachnące pieczywo? Ale to nie wszystko. Żeby zarządzanie ceną i promocjami było jeszcze prostsze, system integruje wyświetlane na różnych nośnikach ceny z ceną w systemie kasowym.

Mądra strategia

A co jeśli w sklepie nie zadziała wi-fi? Nic. Wprowadzone wcześniej komunikaty działają też offline. To nie jedyne korzyści, bo dodatkowo zintegrowane w systemie Xaris® monitory, czy totemy pozwalają też na bieżąco analizować zachowania klientów i budować skuteczne strategie sprzedaży i programów lojalnościowych. Dynamiczny system informacji jest skuteczny i potwierdzają to pilotażowe badania. W trakcie testów przy zbliżonej liczbie konsumentów, po wdrożeniu systemu Xaris® znacząco wzrosła wartość sprzedaży. Trzeba dodać do tego też oszczędności związane z pracą ludzi przy wymianie drukowanych informacji, a także oszczędności związane z samymi materiałami i estetyką otoczenia klientów… Równanie jest proste. Ekran. Musisz to mieć. To prawdziwa cyfrowa rewolucja.

Może Ci się również spodoba