Skuteczni i odpowiedzialni

Odkrycie Roku 2018, czyli Polski Instytut Odszkodowań. Prawnicy, którzy mimo ostrzeżeń wielu doradców, całkowicie zmienili strategię firmy i dzisiaj współtworzą odpowiedzialny biznes w Polsce. 

3Wszystko zaczyna się zupełnie banalnie. Jedna rozmowa o… Sebastianie, który postanowił samodzielnie wystąpić przed zakładem ubezpieczeń. Był przekonany, że otrzyma godne odszkodowanie po wypadku drogowym. Miał złamaną kość udową, złamaną nasadę dalszej kości promieniowej. Całe jego ciało było silnie stłuczone. Ubezpieczyciel uznał, że kwota 25 000 zł jest odpowiednia. Następnie obniżył tę kwotę z tytułu przyczynienia się poszkodowanego do szkody aż o 90%.
– Sprawę skierowaliśmy na drogę sądową, żądając obok zadośćuczynienia za krzywdę również odszkodowania ze wszystkich możliwych tytułów. W październiku 2017 r. sprawa zakończyła się prawomocnym wyrokiem sądu II instancji. Udało nam się uzyskać dla Sebastiana dodatkowo ponad 120 000 zł oraz dożywotnią rentę w wysokości 1 100 zł miesięcznie – mówi Olgierd Jatelnicki Prezes Zarządu PIO.

Zaniżanie kwot należnych odszkodowań niestety jest codziennością, a poszkodowani zwyczajnie nie wiedzą, jak wysokie kwoty mogą uzyskać. W internecie wiedza przekazywana jest językiem prawniczym, który jest bardzo szorstki i często uniemożliwia zrozumienie. Dlatego jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy przyjazną komunikację oraz cykl edukacyjny dla poszkodowanych i ich bliskich. Wymieniliśmy całą stronę internetową oraz wszystkie materiały. Dzięki temu ważne informacje dotyczące wypadków komunikacyjnych, błędów medycznych, frankowiczów oraz innych zdarzeń losowych podane są w sposób delikatny i zrozumiały.

–Teraz czujemy, że nasza misja, czyli skuteczna POMOC POSZKODOWANYM jest idealnie uzupełniona. Każdego dnia uzyskujemy najwyższe możliwe odszkodowania dla naszych klientów, a działania łączymy z empatią oraz ludzkim zrozumieniem dla każdej osoby, która potrzebuje pomocy i zdecyduje się do nas zadzwonić. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wypadek, bez względu na jego charakter i okoliczności, jest przeżyciem traumatycznym dla każdego człowieka. Właśnie dlatego chcemy zrobić wszystko, aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo i dobro osób poszkodowanych – mówi Olgierd Jatelnicki.
Starania Polskiego Instytutu

Odszkodowań zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w Polsce. W najnowszym raporcie FOB została opublikowana Dobra Praktyka PIO. Natomiast odznaczenie Odkrycie Roku 2018 stanowi doskonałe dopełnienie. Przecież PIO to 60 000 000 uzyskanych odszkodowań. 12 000 zaopiekowanych poszkodowanych. Kwoty zadośćuczynień wyższe nawet o 60% oraz nowa, wygodna i zrozumiała komunikacja dla każdego z nas.
Więcej na: www.instytutodszkodowan.pl
Beata Hodorowicz Wiercińska

Może Ci się również spodoba