Lider w branży instalacyjnej

2– Koniec roku to dobry moment na podsumowania tego, co zdarzyło się w branży instalacyjnej. Jak postrzega Pan aktualną kondycję
rynku?
– Pierwsza połowa tego roku upłynęła pod znakiem wzrostu cen niektórych surowców, co przełożyło się na wzrosty cen wyrobów gotowych.  Nie ucierpiał na tym popyt, który jest w tym roku nieco lepszy niż rok wcześniej i napędzany dobrą koniunkturą na rynku pierwotnym i powrotem na rynek inwestorów publicznych, którzy w 2016 złapali zadyszkę. Widać też ożywienie na rynku infrastruktury.
– Jak TADMAR odnajduje się w tej rzeczywistości?
– Dobrze! Odnotowujemy wzrost sprzedaży. Wzmocniliśmy ekipy handlowe w całej Polsce, a z ostatnio przeprowadzonej, dorocznej ankiety satysfakcji klienta wynika, że jesteśmy odbierani jako wiarygodny partner, który w dodatku z roku na rok poprawia obsługę.
– Niezależnie od tego, co na zewnątrz, TADMAR nie zwalnia tempa. Rok 2017 przywitaliście kilkoma niespodziankami dla klientów i partnerów (szkolenia, nowe logo, nowa strona).
– W tym roku kładziemy duży nacisk na szkolenia pracowników, to ich wiedzy i doradztwa potrzebuje klient. Zorganizowaliśmy kilka atrakcyjnych wyjazdów, powiązanych z wolumenem zakupów. Oprócz tego prowadzimy proces remontów naszych oddziałów i przeprowadzek w lepsze handlowo lokalizacje. Zdecydowaliśmy się na modyfikację logotypu, przy zachowaniu oczywiście dobrze się kojarzącej klientom i rozpoznawalnej marki TADMAR. Zmiana dotyczy kolorystyki, wprowadziliśmy też symboliczną identyfikację wszystkich segmentów, w których działamy, czyli Techniki Grzewczej, Instalacji, Łazienki i Sieci. Najważniejsze jest jednak nowe hasło: „Centrum Instalacji” i to ono wpadło od razu w ucho klientom i dostawcom jako dobrze oddające to, kim jesteśmy.
– Czym TADMAR zaskoczy swoich partnerów i klientów w najbliższej przyszłości?
– W 2018 poszerzymy ofertę podstawową i ujednolicimy ofertę w poszczególnych oddziałach; na początku roku wprowadzimy zmodyfikowany i poprawiony program E-TADMAR do zamówień przez Internet. Będziemy kładli nacisk na doradztwo, tak ze strony naszych pracowników, jak i współpracujących z nami projektantów i architektów.
– Na koniec nie wypada nie zapytać o perspektywy. Czy jest szansa na nieco spokojniejsze lata w branży instalacyjnej?
– Przed nami dobre 2-3 lata. Wyzwaniem jest skala wymiany urządzeń stałopalnych w związku z problemem smogu, a za parę lat czeka nas spowolnienie na rynku inwestycji sieciowych, kiedy skończą się pieniądze z obecnego budżetu unijnego. Jestem przekonany, że TADMAR umocni swoją pozycję na rynku.
– Dziękuję za rozmowę.

Może Ci się również spodoba