Bądź, wspieraj i doceniaj, czyli jak pracuje się w oddziałach Kasy Stefczyka

Kasa Stefczyka od początku swojej działalności dynamicznie się rozwija. Obecnie jest największą spółdzielczą kasą oszczędnościowo-kredytową w Polsce – zatrudnia poprzez spółkę Stefczyk Finanse około 2500 pracowników w ponad 400. placówkach.
W tym roku firma Stefczyk Finanse uzyskała tytuł Solidnego Pracodawcy. Co to oznacza dla firmy?

4Solidny Pracodawca Roku – jaką wartość dla firmy ma przyznanie tego tytułu?  – Jest to potwierdzenie klarowności oraz rzetelności działania naszej firmy w zakresie zarządzania i współpracy z ludźmi – mówi Monika Miklasińska-Kamelska, kierownik działu zarządzania zasobami ludzkimi w Stefczyk Finanse. – Tytuł jest wyróżnieniem, które pomoże nam (mam nadzieję) w łatwiejszym nawiązywaniu współpracy z kandydatami, którzy poszukują swojego miejsca zawodowego. Z pewnością jest to potwierdzenie jakości współpracy i dobrej atmosfery w naszej organizacji.

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy wspólnie wypracowaliśmy EVP (pozycjonowanie marki pracodawcy – ang. Employee Value Proposition), które identyfikuje nas jako pracodawcę, będącego na co dzień blisko swoich pracowników, tworząc z nimi długotrwałe relacje, a dodatkowo z roku na rok rosnącego w siłę zarówno pod względem finansowym, jak i liczby zatrudnianych osób. Z pracownikami wiążemy się na długo. Ponad 50% zespołu pracuje z nami dłużej niż pięć lat. Mamy pełną świadomość tego, że to nasz zespół stanowi o sile firmy, dlatego co roku spotykamy się na niezwykłych spotkaniach integracyjnych, na które zapraszamy wszystkich naszych pracowników. W 2016 r. nasz zysk wyniósł ponad 40 milionów złotych netto, obsługujemy blisko milion klientów, także odpowiedzialność za podnoszenie kompetencji naszych pracowników ma dla nas ogromne znaczenie. Stałe doskonalenie naszego biznesu powoduje, że każdy dzień w pracy jest inny, a dzięki temu nasi pracownicy rozwijają się razem z nami.

Kasa Stefczyka to grupa ludzi, którym zależy na innych. Dla nas liczy się człowiek – ze wszystkimi swoimi radościami i smutkami. Wiemy, że pieniądze to nie wszystko, ale mamy świadomość, że mogą pomóc w wielu życiowych sytuacjach. Często podkreślamy, że nie jesteśmy korporacją, tylko społecznością. Kasa Stefczyka to spółdzielnia działająca wśród członków Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. Od lat dbamy o to, by Polacy odpowiedzialnie podchodzili do swoich pieniędzy i bezpiecznie korzystali z usług finansowych.

Dbamy o więzi członkowskie, stawiając na kontakt i budowanie relacji z osobami, które nam zaufały. Do każdego podchodzimy indywidualnie, podkreślając tym samym, że członek Kasy Stefczyka to ktoś więcej niż klient. Każdy z naszych pracowników działa zgodnie z ideą compliance, czyli zapewnieniem zgodności działalności z regulacjami prawnymi na każdym poziomie współpracy. Zależy nam na tym, żeby zatrudniani przez Stefczyk Finanse dla Kasy Stefczyka pracownicy identyfikowali się z celami i wartościami firmy oraz postępowali według wypracowanych i doskonalonych przez lata zasad, które przekładają się na najwyższą jakość obsługi.

A co dla Kasy Stefczyka oznacza być dobrym pracodawcą? – Dobry pracodawca dla każdego oznacza inny zestaw cech – mówi Krzysztof Lewandowski, dyrektor zarządzający Stefczyk Finanse. – Dla nas ważny jest profesjonalizm, możliwość rozwoju naszych pracowników. Kluczowym z czynników jest dobra atmosfera w pracy. Staramy się kreować ją tak, aby ludzie przychodząc do pracy dobrze się czuli i lubili z nami, ze sobą i u nas być.

Może Ci się również spodoba