Goodyear stawia na innowacje i lepszą mobilność

Opony takich marek jak Goodyear, Dunlop, Fulda Sava czy Dębica od lat są znane i cenione przez polskich kierowców. Jednak działalność Grupy Goodyear wykracza poza produkcję i sprzedaż bezpiecznych i trwałych opon. Firma patrzy w przyszłość i swoimi innowacyjnymi działaniami chce być jak najbliżej zmian zachodzących w motoryzacji.

1 Goodyear realizuje liczne inicjatywy, mające na celu rozwój firmy w kierunku innowacyjnych rozwiązań i dostosowania swojego profilu do nadchodzących wyzwań z obszaru mobilności. Pod parasolem projektu „ThinkGoodMobility” firma stworzyła platformę rozpowszechniania treści i wiedzy na temat inteligentnej, bezpiecznej i zrównoważonej mobilności. W ramach tej inicjatywy, w specjalnym konkursie dla studentów z całej Europy, pokolenie milenium mogło przedstawić innowacyjne pomysły, które zrewolucjonizują przyszłość transportu i przyczynią się do rozwiązania problemów, takich jak: korki, łączność, zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo drogowe w roku 2025. Zaprojektowany przez polskiego studenta, Artura Ząbczyka z Politechniki Śląskiej system o nazwie MaRS o innowacyjnym odzyskiwaniu energii oraz inteligentnym zarządzaniu ruchem uzyskał pierwsze miejsce w tym konkursie.
Goodyear bada również nastroje i oczekiwania europejskich kierowców względem samochodów autonomicznych, czy bezpieczeństwa na drodze. Co ciekawe, wyniki najnowszych ogólnoeuropejskich badań zrealizowanych przez Goodyeara i London School of Economics and Political Science (LSE) pokazują, że Polacy są bardziej od innych Europejczyków otwarci na innowacje w motoryzacji i wprowadzenie na drogi samochodów autonomicznych.
Na tle innych europejskich krajów polscy kierowcy okazują się niezwykle otwarci na kwestie związane z rozwojem nowych technologii. Odsetek pozytywnych odpowiedzi w tym zakresie był w naszym kraju najwyższy ze wszystkich przebadanych państw. Otwartość na nowe technologie przekłada się bezpośrednio na podejście do pojazdów autonomicznych. Polska jest jednym z zaledwie trzech krajów, gdzie więcej jest respondentów, którzy czuliby się komfortowo jadąc obok pojazdów autonomicznych, niż tych odczuwających dyskomfort.
– Jesteśmy dumni z tego, że firma Goodyear tak aktywnie odpowiada na przyszłe wyzwania w motoryzacji. Nasze innowacje, za które jesteśmy nagradzani pokazują, że nasza firma jest świetnym miejscem do pracy dla osób, które cenią sobie pracę w biznesie patrzącym w przyszłość – powiedział Leszek
Szafran, dyrektor generalny ds. sprzedaży w Polsce i Ukrainie.
Odpowiadając na wyzwania mobilności przyszłości, firma co roku, podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie prezentuje nowe opony koncepcyjne. W zeszłym roku Goodyear zaprezentował swoją rewolucyjną oponę koncepcyjną Eagle-360. Opona o unikatowym, kulistym kształcie przedstawiła inspirujące długofalowe rozwiązania, które mogą znaleźć zastosowanie, kiedy pojazdy autonomiczne będą bardziej powszechne. Innowacja została doceniona już wiele razy m.in. przez magazyn TIME, który umieścił oponę Goodyeara na liście top 25 najciekawszych innowacji w 2016 r. oraz otrzymując prestiżową nagrodę GOOD DESIGN™ od Chicagowskiego Muzeum Architektury i Wzornictwa Atheneum oraz Europejskiego Centrum Architektury, Sztuki, Wzornictwa i Urbanistyki.
Goodyear podejmuje też współpracę z różnymi instytucjami, aby razem pracować nad innowacjami i wyzwaniami mobilności. W zeszłym roku wspólnie z rządem Luksemburga oraz firmą IEE firma ogłosiła plany stworzenia nowego Kampusu Motoryzacyjnego, dedykowanego innowacjom. Będzie to wyjątkowy ośrodek badawczo-rozwojowy, zapewniający najnowocześniejszą infrastrukturę firmom zajmującym się opracowywaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla branży motoryzacyjnej.

Może Ci się również spodoba