Douglas Polska – lider sprzedaży wielokanałowej w branży perfumeryjnej

Douglas Polska to największa i najszybciej rozwijająca się sieć perfumerii w Polsce. Strategię rozwoju opartą na modelu omnichannel firma realizuje już od sześciu lat. Poza bogatą ofertą 127 perfumerii stacjonarnych w 63 polskich miastach, zapewnia klientom możliwość dokonania zakupu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W 2010 roku powstała pierwsza w Polsce autoryzowana perfumeria online Douglas.pl, która gwarantuje oryginalność i najwyższą jakość kosmetyków. Asortyment perfumerii Douglas to blisko 40 000 produktów ponad 300 światowych i polskich marek, wśród których około 70 można kupić wyłącznie w sieci Douglas, w tym: Giorgio Armani Cosmetics, Bobbi Brown, MAC, La Mer, Sensai, Douglas Make-up, Douglas Men. Co więcej część marek i produktów dostępna jest tylko online.3

 

Douglas znany jest z pięciogwiazdkowego serwisu, który obowiązuje zarówno w perfumeriach stacjonarnych jak i online. Składa się na niego wiele elementów. Wszystkie mają za zadanie sprawić, by zakupy na Douglas.pl były przyjemne, a klienci mogli poczuć się wyjątkowo. Wiele atrakcji i udogodnień przygotowano specjalnie dla nich. Warto zatem śledzić regularnie zmieniające się promocje i oferty dostępne tylko online. Ponadto na Douglas.pl równolegle ze sklepami stacjonarnymi odbywają się prelansowania nowości kosmetycznych. Oznacza to, że również klienci e-perfumerii mogą poznać zapach lub kosmetyk, jeszcze przed jego wprowadzeniem na rynek. Do ich dyspozycji jest między innymi presampling, czyli dołożenie próbki produktu do zamówienia. Klienci wielokrotnie otrzymują także swoje zamówienie w pachnącym pudełku. Po jego otwarciu roztacza się prelansowany zapach, a w środku znajduje się próbka z linkiem i QR kodem do świata zapachu na Douglas.pl. Każdy klient może ponadto wybrać usługę bezpłatnego pakowania na prezent, dobrać 3 próbki do każdego zamówienia oraz upominki.

Udogodnienia dotyczą także zamówienia i dostawy. Towar zamówiony w e-perfumerii jest standardowo dostarczany już na drugi dzień, jeśli tylko zamówienie zostanie złożone do godziny 14:00. Ponadto przy zamówieniu za kwotę powyżej 199 zł dostawa jest bezpłatna. Douglas.pl gwarantuje też możliwość zwrotu towaru nawet do 30 dni. Warto zaznaczyć, że zwrot oraz reklamacja zakupów dokonanych online może się odbyć w dowolnej perfumerii stacjonarnej. Klienci Douglas.pl chwalą sobie także możliwość złożenia zamówienia online za pośrednictwem specjalnego terminalu, dostępnego w każdym sklepie stacjonarnym
Douglas. Urządzenie umożliwia szybkie i łatwe sprawdzenie dostępności produktów we wszystkich punktach sprzedaży Douglas oraz dokonanie zakupu online dowolnego kosmetyku, który jest dostępny w sieci Douglas. Dodatkowym atutem tej usługi i zarazem kluczowym czynnikiem dla klientów jest duży wybór opcji płatności – kartą lub gotówką na miejscu bądź dopiero przy odbiorze oraz dostawy – z odbiorem osobistym w wybranej perfumerii, paczkomacie lub z dostarczeniem przez kuriera pod wskazany adres. Co więcej jedno zamówienie można podzielić tak, by zostało dostarczone na różne adresy.
Zaletą Douglas.pl jest też możliwość sprawdzenia dostępności towaru w dowolnej perfumerii stacjonarnej. Niedawno uruchomiono także Serwis Makijażowy online, który oferuje możliwość zapisu na makijaż w dowolnej perfumerii Douglas. Wystarczy wybrać perfumerię, w której usługa zostanie wykonana, typ makijażu oraz termin. Serwis oferuje także usługę przypomnienia o makijażu za pośrednictwem smsa. Na Douglas.pl można też znaleźć liczne porady urodowe i informacje o trendach.

Dzięki wielu udogodnieniom, e-perfumeria Douglas.pl cieszy się zaufaniem i rosnącym zainteresowaniem klientów. Swoją przyszłość sieć Douglas widzi w stałym rozwoju strategii omnichannel i sukcesywnym łączeniu e-commerce z perfumeriami stacjonarnymi. Wszystko po to, by każdy klient mógł wybrać najdogodniejszy dla siebie sposób robienia zakupów.

Może Ci się również spodoba