Dom w świątecznym nastroju

Czas przygotowań do Bożego Narodzenia powinien być równie radosny, jak świąteczne dni. Z pomocą w tworzeniu wyjątkowej atmosfery w domu przychodzą nam dekoracje i akcesoria nawiązujące do pięknych tradycji. Jak sprawić, aby magiczny nastrój zagościł w naszych wnętrzach, podpowiadają styliści marki Eurofirany. 


9Dom w świątecznym nastroju

Czas przygotowań do Bożego Narodzenia powinien być równie radosny, jak świąteczne dni. Z pomocą w tworzeniu wyjątkowej atmosfery w domu przychodzą nam dekoracje i akcesoria nawiązujące do pięknych tradycji. Jak sprawić, aby magiczny nastrój zagościł w naszych wnętrzach, podpowiadają styliści marki Eurofirany.

Stylowe dodatki w świątecznych barwach

Stroik na stole, ozdobny łańcuch zawieszony w oknie czy figurka anioła przy łóżku – drobne akcenty w naszym domu mogą sprawić, że za każdym razem, gdy na nie spojrzymy, uśmiechniemy się na myśl o nadchodzących Świętach. Z tego powodu warto celebrować już sam okres przygotowań do Bożego Narodzenia. Dekorowanie wnętrz rozpocznijmy, np. od ułożenia na stole stroika z gałązkami igliwia i świecą, na komodzie ustawmy figurki aniołów, a na parapecie lampion lub drzewko z lampkami. Gdzieniegdzie możemy umieścić suszone gałązki lub świąteczne zawieszki. Niech to będzie wstęp do głównych aranżacji. Tworząc świąteczne aranżacje wnętrz, warto zdecydować się na jeden przewodni kolor dekoracji. Dzięki temu całość będzie spójna, a poszczególne elementy będą do siebie pasowały. Tradycyjnym połączeniem jest czerwień i zieleń, a charakterystycznym deseniem – świąteczna kratka. Jeśli zależy nam na nowoczesnym wystroju, postawmy na białe i srebrne dodatki, z odrobiną brokatu i połyskujących akcentów. Niezwykle elegancko prezentują się dekoracje w kolorze złota i brązu, które warto przełamać zielonymi dodatkami. Styliści marki Eurofirany proponują także inne barwy ozdób, jak np. pudrowy róż, elegancka czerń, granat czy turkusowa zieleń.

W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę

Jednym z etapów przygotowań do Bożego Narodzenia jest zaaranżowanie wystroju okien – dobór odpowiednich zasłon, firan i dodatków. Ciekawą ozdobą mogą być dekoracyjne akcenty przyczepione do tkanin lub łańcuch z bombkami oraz zawieszkami. Na parapecie możemy postawić lampion, stroik ze świecą czy wazon z gałązkami, na których zawiesimy, np. suszone owoce i małe bombki. Planując ozdoby okienne, możemy także skorzystać z pomocy stylisty, który dokona odpowiednich pomiarów w domu, doradzi wybór tkanin, a następnie pomoże zawiesić wszystkie dekoracje. Taką usługę oferuje firma Eurofirany.

Nakrycie stołu

Nakrycie stołu, przy którym odbędzie się wigilijna kolacja warto zaplanować z wyprzedzeniem. Oprócz skompletowania odpowiedniej zastawy, ważne są także różnego rodzaju dodatki i zwyczaje, jak np. sianko podłożone pod obrusem czy ustawiona na środku świeca. Wybierając obrus, najczęściej sięgamy po te śnieżnobiałe z delikatnym motywem dekoracyjnym. Jeśli chcemy nieco odmienić tradycyjny wystrój, możemy wybrać nakrycia w kolorze czerwonym, zielonym. Warto także zadbać o inne dekoracje – na stole rozłożyć obrus ze świątecznym motywem, na stoliku w salonie bieżnik lub serwetki, a na fotelach i kanapie poduszki. Warto także pomyśleć o nowej narzucie na łóżko w sypialni, jak również zaplanować zakup eleganckich ręczników czy nowego kompletu pościeli.

Choinka

Kulminacyjnym punktem świątecznych dekoracji jest zawsze choinka. Planując wystrój drzewka, warto zdecydować się na określoną stylistykę. W świątecznej kolekcji marki Eurofirany znajdziemy bombki w klasycznym, nowoczesnym lub romantycznym stylu. Oprócz tradycyjnych zawieszek, jest także wiele oryginalnych ozdób, np. kwiaty, anioły, a nawet papugi, wiewiórki czy sowy. Dla tych, którym marzy się choinka przystrojona przez profesjonalnego stylistę, Eurofirany przygotowały drzewka z dopasowanym zestawem dekoracji. Wystarczy wybrać komplet, który nas zachwyci.

Lista świątecznych zakupów

Planując przygotowania do Bożego Narodzenia i listę świątecznych zakupów, warto pamiętać o najważniejszych ozdobach i akcesoriach. Jeśli odpowiednio wcześnie przygotujemy wszystkie dodatki, unikniemy tzw. świątecznej gorączki, czyli zakupów na ostatnią chwilę.
1. Choinka
2. Lampki na choinkę
3. Komplety bombek
4. Stroik ze świecą
5. Obrus na stół
6. Serwetki
7. Kwiaty i dodatki do dekoracji stołu
8. Dekoracje okienne
9. Torby na prezenty
10. Upominki dla bliskich

W świątecznej kolekcji marki Eurofirany można odnaleźć zarówno ozdoby – bombki, zawieszki, figurki, stroiki – ale także tekstylia i dekoracje okienne. Styliści marki proponują również wiele gotowych pomysłów na świąteczne aranżacje wnętrz. Po więcej inspiracji warto wybrać się do salonów Eurofirany lub odwiedzić stronę
www.eurofirany.com.pl.

Może Ci się również spodoba