ANWIL Solidnym Pracodawcą 2016

ANWIL to wiodące przedsiębiorstwo sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej, które funkcjonuje na rynku nieprzerwanie od 50 lat i jest jednym z filarów krajowej gospodarki. W tegorocznym zestawieniu największych polskich firm – tzw. liście 500 – przygotowywanej przez Rzeczpospolitą, ANWIL został sklasyfikowany na 94. pozycji. Włocławska spółka z Grupy ORLEN to także niekwestionowany lider biznesu na Kujawach i Pomorzu. W tym roku po raz kolejny zwyciężyła
w rankingu największego lokalnego dziennika – Gazety Pomorskiej – w kategorii Najlepsza Duża Firma pod względem wyników finansowych.

anwil

ANWIL jest jedynym producentem polichlorku winylu w Polsce oraz szóstym w Europie, a także drugim producentem nawozów azotowych w kraju i ósmym na Starym Kontynencie. Spółka eksportuje swoje produkty do ponad 40 państw na świecie.

Inwestycje w kapitał ludzki gwarancją sukcesu

ANWIL wypracował silną pozycję na gospodarczej mapie Polski przede wszystkim dzięki codziennemu zaangażowaniu doświadczonej załogi. Dlatego zapewnienie pracownikom możliwości rozwoju zarówno zawodowego, jak i osobistego jest dla zarządzających firmą jednym z kluczowych celów.
Szkolenie pracowników to najlepsza droga do rozwoju firmy
ANWIL wspiera swoich pracowników w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych oraz poziomu wykształcenia. Spółka dofinansowuje ich udział m.in. w studiach podyplomowych, specjalistycznych kursach, sympozjach i konferencjach branżowych. Dla każdego pracownika opracowywana jest indywidualna ścieżka rozwoju zawodowego, umożliwiająca mu awans poziomy bądź pionowy. W związku z przynależnością ANWILU do Grupy ORLEN pracownicy mogą rozwijać się także poza strukturami włocławskiej spółki, korzystając z polityki mobilności obowiązującej w koncernie.

Pasja w życiu, pasja w pracy

Słynne zdanie wypowiedziane przez Konfucjusza mówi: Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu. Pracownicy ANWILU to niewątpliwie prawdziwi pasjonaci, wykonujący swoje obowiązki zawodowe z pełnym zaangażowaniem, ale spółka doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy czasem spędzanym w pracy a czasem wolnym. Dlatego pracownicy firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie wydatków związanych z posiadanym przez nich hobby, np. zakupu sprzętu sportowego, wyjazdu na zawody, ale także wydania tomiku wierszy, czy zorganizowania wystawy prac malarskich. Spółka zachęca również pracowników do uprawiania sportu, czemu służy program
„ANWIL na sportowo”, umożliwiający im wspólne ćwiczenia pod okiem profesjonalnych trenerów.

Pozyskać i utrzymać młode talenty

W tym roku włocławska firma objęła patronatem klasę o profilu technik technologii chemicznej w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. Jej najlepsi absolwenci będą mogli dołączyć do grona pracowników przedsiębiorstwa. Z kolei w ramach programu „Młodzi – Napędzamy Przyszłość” ANWIL zaprasza uczniów oraz studentów do odbycia praktyk i staży, które mogą stać przepustką do rozpoczęcia pracy zawodowej w spółce.

Może Ci się również spodoba