Przyszłość na rynku wymiany walut

Rozwiązania finansowe wdrażane przez firmy technologiczne („FinTech”) przyszłością rynku wymiany walut.

sdfsd
FinTech to usługa finansowa udostępniona klientom z wykorzystaniem narzędzi technologicznych – najczęściej Internetu. Rozwiązanie finansowe jest dostarczane przez niezależne firmy, a nie banki. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i automatyzacji procesów firmy dostarczają proste, korzystne cenowo oraz szybkie i skuteczne rozwiązania. To przeciwwaga dla coraz bardziej skomplikowanych produktów bankowych.
Jedną z podstawowych sfer, w których rozwijane są innowacyjne technologie finansowe, jest rynek walutowy i wymiana walut. W Polsce szczególnie dynamicznie rozwija się branża internetowej wymiany walut. Obok rozwiązań bankowych oraz kantorów świadczących usługi w Internecie na rynku rozwijają się innowacyjne firmy, które swoje usługi opierają na zaawansowanych technologiach finansowych.
Czym różni się technologiczne rozwiązanie finansowe od tradycyjnych usług dostępnych za pośrednictwem Internetu? – Różnica wynika z kilku czynników – mówi Sławomir Kowal, prezes zarządu Amronet.pl. – Pierwszy to zastosowanie zaawansowanych algorytmów pozwalających na automatyzację procesu wymiany walut. W przypadku Amronet.pl ponad 80% wszystkich procesów związanych z obsługą transakcji wymiany walut jest realizowana automatycznie i bez udziału człowieka. Efektem jest możliwość dokonania transakcji przez 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. W optymalnej sytuacji klient potrzebujący waluty obcej może ją mieć na swoim koncie w ciągu kilku minut od momentu, gdy zdecyduje się na przekazanie do platformy środków niezbędnych do zakupu waluty. Drugi element to zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji. Amronet.pl to platforma wymiany walut kojarząca użytkowników planujących kupno lub sprzedaż jednej z walut: PLN, EUR, USD, GBP, CHF. Transakcje są zawierane bezpośrednio pomiędzy użytkownikami, co całkowicie eliminuje spread walutowy stosowany przez banki i kantory. Gwarantuje to najlepsze ceny. Model sztucznej inteligencji automatycznie dobiera najkorzystniejsze dostępne kontroferty, księguje transakcje i środki są w ciągu 5 sekund dostępne do wypłaty. Co to daje klientowi? – Przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy – dodaje Sławomir Kowal. – Elastyczność, dostęp z każdego miejsca na świecie oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa – wyeliminowany jest obrót gotówkowy oraz ryzyko wynikające z błędów ludzkich. To szczególnie ważne dla przedsiębiorstw, które najczęściej korzystają z platformy Amronet.pl.

Może Ci się również spodoba