Rozwój wpisany w DNA MAHLE

Największy pracodawca w powiecie krotoszyńskim, należący do światowego koncernu i leadera branży motoryzacyjnej – firma MAHLE Polska, ponownie otrzymuje prestiżowy tytuł Solidnego Pracodawcy Roku. Dzięki odpowiedzialnej polityce personalnej, dbającej o rozwój zatrudnionych i zarządzanie zorientowane na komunikację z nimi, wyróżnienie to już po raz drugi trafia w ręce firmy.

4Wykwalifikowany zespół, wieloletnie doświadczenie, wiedza zawodowa oraz wysokie standardy jakościowe tworzą fundament krotoszyńskiego MAHLE Polska Sp. z o. o zlokalizowanego w południowej Wielkopolsce. Wiodącą pozycję na rynku i imponującą dynamikę rozwoju firmy wskazują obok tytułu Solidny Pracodawca 2015 i 2014, liczne nagrody i wyróżnienia o zasięgu krajowym, wśród których dominują: nagroda Ministra Gospodarki za “wybitne osiągnięcia w propagowaniu i realizacji kształcenia zawodowego”, statuetka Lidera Eksportu rynku motoryzacyjnego wraz z tytułem Sława Polski oraz zajęcie I miejsca na liście 2000 Polskich Firm dziennika Rzeczpospolita, w kategorii – największy udział eksportu w sprzedaży.

Od 1999 r. firma jest częścią Grupy MAHLE, globalnego producenta unikalnych systemów w silnikach spalinowych i urządzeniach peryferyjnych oraz rozwiązań dla pojazdów elektrycznych, jak również mechanizmów napędowych, elementów do procesu filtracji i klimatyzacji w pojazdach. Codziennie na sukces koncernu pracuje 75 000 osób w 30 krajach na całym świecie. Ponad 3 000 załoga dba o portfolio produktowe polskiego oddziału, które obejmuje tłoki aluminiowe, tuleje cylindrowe, zawory, prowadnice zaworów, wkładki tłokowe oraz zestawy cylindrowo tłokowe. Wyroby MAHLE Polska pracują w silnikach milionów samochodów eksploatowanych na wszystkich kontynentach. Firma dostarcza swoje wyroby zarówno z przeznaczeniem na pierwszy montaż, jak i na rynek części zamiennych. Do produkcji seryjnej już niebawem trafi nowy rodzaj tłoka. Pierwsze egzemplarze tłoków stalowych do wysokoprężnych silników spalinowych – bo o nich mowa, mają zejść z linii produkcyjnej w czerwcu 2016 r. Produkt ten trafi na europejski rynek motoryzacyjny, a jego odbiorcami będą światowe samochodowe marki jak Honda i Renault. Specjalnie pod ten projekt budowana jest w Krotoszynie czwarta fabryka. Możliwości produkcyjne linii będą wynosić 3,5 mln tłoków stalowych rocznie, a proces produkcyjny oparty będzie na innowacyjnej technologii, o wysokim współczynniku robotyzacji w środowisku wysoko automatyzowanego parku maszynowego. Przy pełnym wykorzystaniu możliwości produkcyjnych uruchomionych zostanie 300 nowych miejsc pracy. Już teraz w proces budowy fabryki angażowani są lokalni dostawcy usług budowlanych co pozytywnie wpływa na rynek pracy i wspiera budżet gminy. Obecnie na obszarze przyszłej hali odbywają się prace skoncentrowane na obudowie konstrukcji stalowej budynku oraz dachu. W październiku sfinalizowano prace ziemne i fundamentowe. Budynek hali o wymiarach 46 x 178m stanie w pierwszej połowie przyszłego roku, powiększając jednocześnie obecny 30-hektarowy teren krotoszyńskiego zakładu.
Koncern MAHLE oferuje pracę pełną wyzwań i nowych doświadczeń. Międzynarodowa wymiana kadry i myśli technicznej pomiędzy 170 lokalizacjami oraz 16 centrami badawczymi na całym świecie, gwarantuje dostęp do najnowocześniejszych technologii i rozwiązań stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Firma umożliwia rozwój ścieżek kariery, które gwarantują nabycie nowych umiejętności zawodowych. Wszystkie prowadzone przez MAHLE Polska rekrutacje, znajdują się na stronie www.jobs.mahle.com/Poland w zakładce „Praca”. Wystarczy wybrać interesujące stanowisko i aplikować online.

Czy wiesz że:
Części tworzone przez koncern znajdują się w co drugim pojeździe na świecie.
Gdzie logo MAHLE- tam części MAHLE. Grupa MAHLE od lat angażuje się w sporty motorowe, sponsorując rozwiązania inżynieryjne dla m.in. zespołu Ferrari, Formuły 1.

Może Ci się również spodoba