Polski Instytut Kształcenia Optyków – szkoła inna niż wszystkie…

… bo oparta na doświadczeniach pracodawcy poszukującego dobrze wykształconych kandydatów do pracy, znającego realia i wymagania branży optycznej.

3

Polski Instytut Kształcenia Optyków to unikatowa jednostka szkoleniowa, która gwarantuje studentom powiązanie wiedzy merytorycznej z praktyką zawodową. Tak efektywne połączenie dydaktyczne zapewnia jej stała współpraca z salonami optycznymi Doktor Marchewka, które dodatkowo gwarantują absolwentom zatrudnienie w zawodzie. Śmiało zatem można stwierdzić, że jest to jedyna taka szkoła w całej Europie.

Własny budynek, nowocześnie wyposażone sale wykładowe, pracownie zaopatrzone w sprzęt najnowszej generacji wykorzystywany w najlepszych salonach to tylko część atutów Instytutu. Jednostka kładzie bowiem duży nacisk na zapewnienie słuchaczom wykwalifikowanej kadry wykładowców, praktyków z wieloletnim stażem, a program nauczania jest w pełni spójny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ponadto, w trakcie nauki w Polskim Instytucie Kształcenia Optyków słuchacze mają zapewnione staże w sieci salonów Doktor Marchewka, gdzie szkolą się pod okiem doświadczonych specjalistów. Taka forma nauczania daje im gwarancję perfekcyjnego przygotowania do państwowego egzaminu i przyszłej pracy zawodowej. A zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży powiększa się adekwatnie do szybkiego wzrostu liczby Polaków cierpiących na wady wzroku.

PIKO jest zlokalizowany w Tarnogórze, bardzo dobrze skomunikowanej z Zamościem, Chełmem oraz Lublinem. Dla uczniów zainteresowanych noclegiem szkoła przygotowała własny nowoczesny internat z pokojami 2- i 3-osobowymi.
Więcej na: www.piko.edu.pl

 

 

Może Ci się również spodoba