Transformacja Panoramy Firm doceniona przez firmy z sektora MSP

Eniro Polska jest firmą świadczącą usługi cyfrowe w zakresie wyszukiwania lokalnych informacji o firmach, produktach i usługach. Panorama Firm, wiodąca marka Eniro, od 23 lat wspiera rozwój polskiego biznesu oraz przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

UJ– Panorama Firm zdobyła ponownie pierwsze miejsce w ogólnopolskim plebiscycie ulubionych marek Polaków Laur Klienta 2015, gratuluję! Co bardzo istotne, zdobyta przewaga głosów nad konkurencją w stosunku do zeszłorocznej edycji znacząco wzrosła. Co stoi za tak pozytywnym wynikiem?

– Bardzo dziękuję wszystkim zacenne głosy i uznanie. Jestem dumna, że Panorama Firm już po raz dziesiąty z rzędu otrzymała nagrodę Złoty Laur Klienta i że z roku na rok mamy coraz więcej zadowolonych użytkowników i klientów. To prestiżowe wyróżnienie cieszy nas tym bardziej, że jest wyrazem opinii współpracujących z nami na co dzień właścicieli Polskich Firm i użytkowników wyszukiwarki. To z myślą o nich tworzymy nasze produkty i usługi.Od dwudziestu trzech lat wspieramy polskich przedsiębiorców, zwłaszcza z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw i jesteśmy szczęśliwi, że nasza praca została doceniona i uhonorowana tym szczególnym wyróżnieniem jakim jest Złoty Laur Klienta w kategorii Multimedialna Wyszukiwarka Firm Produktów i Usług. Ta nagroda towielka motywacja dla nas do dalszego rozwoju. Będziemy dokładać wszelkich starań aby sprostać wymaganiom rynkowym i klientów.

Rok 2015 to dla nas czas wielkiej zmiany. Nasza firma systematycznie przechodziła transformację biznesową przekształcającorganizację w Polsce i oferowane przez nas produkty.W rezultacie, w tym roku po raz pierwszy od momentu rozpoczęcia działalności w Polsce, 100% przychodów firmy pochodzi wyłącznie z produktów cyfrowych.

– Co zmieniło się w portfolio Państwa produktów? Na czym koncentrujecie teraz Wasze działania?

– Najbardziej istotną zmianą w naszej firmie jest całkowite odejście od druku katalogów. Panorama Firm, będąc liderem wśród wyszukiwarek lokalnych, przede wszystkim dostarcza polskim przedsiębiorstwom efektywne wsparcie reklamowew zakresie marketingu cyfrowego. Inwestujemy w rozwój nowoczesnych produktów internetowych i mobilnych.
Wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl, produkt generujący największe zyski w firmiei odwiedzany co miesiąc przez ponad 5 milionów użytkowników, został zaprojektowany i opracowany w technologii ResponsiveWeb Design. Również mapy Panoramy Firm, charakteryzujące się wysoką rozdzielczością i dokładnością, posiadając wiele przydatnych dla użytkownika funkcjonalności (np. wyznaczanie trasy, atrakcje turystyczne). W tym roku na mapach Panorama Firm pojawiły sięnajnowsze zdjęcia lotnicze największych polskich miast (ponad 90 lokalizacji). Wysokiej jakości zdjęcia dają użytkownikom nowe możliwości wyszukiwania lokalnego i wyznaczania tras. Funkcjonalność ta będzie stopniowo rozszerzana na obszar całego kraju, a w pierwszej kolejności na najbardziej popularne i turystycznie atrakcyjne miasta i regiony. Z drugiej strony, mamy także w ofercie aplikację mobilną Panorama Firm, dedykowaną na systemy Adroid i iOS. Aplikacja ta bazuje na geolokalizacjii wyszukuje w pobliżu użytkownika, pokazując jak najbardziej trafne wyniki. Jest to możliwe, ponieważ dane przedsiębiorstw znajdujących się w bazie liczącej ponad 2,3 miliona firm są w 100% geokodowane czyli przypisane do konkretnej lokalizacji. W 2014 roku wprowadziliśmy na rynek bezpłatną nawigację GPS – „Panorama Firm Nawigacja”. Ta działająca offline nawigacja jest funkcjonalnie połączona z mobilną Panoramą Firm, co jeszcze bardziej ułatwia wyszukiwanie lokalne i prowadzi użytkownika wprost do drzwi szukanej firmy.

Natomiast zaledwie dwa miesiące temu wprowadziliśmy na rynek bezpłatny serwis internetowyPanorama Hoteli (hotele.pf.pl), w którym użytkownicy mogą wyszukać, porównać i rezerwować noclegi w hotelach w najlepszej cenie na całym świecie. Serwis hotele.pf.pl jest także zintegrowany z wyszukiwarką panoramafirm.pl i uzupełnia ofertę w zakresie lokalnego wyszukiwania usług w branży hotelarskiej. Dzięki nowemu serwisowi szybko i w prosty sposób użytkownicy znajdują najlepsze oferty noclegów z największych serwisów rezerwacyjnych i porównują ceny. Dla polskich hotelarzy to z kolei ​dodatkowy, atrakcyjny kanał dystrybucji ich ofert.

– Jakie korzyści płyną z tych zmian dla przedsiębiorców?

– Dzięki zmianom w organizacji i w portfolio produktów zyskaliśmy jeszcze więcej klientów i użytkowników. Dziś Panorama Firm umożliwia wynajdowanie miejsc, produktów i usług, tam gdzie przebywa użytkownik i na ekranie dowolnego urządzenia, które jest dostępne. Dostarczamy najlepsze informacje lokalne, aktualizowane na bieżąco i dopasowane do potrzeb konsumenta. Użytkownicy Panoramy Firm to osoby przedsiębiorcze, aktywne zawodowo, otwarte na nowinki technologiczne. W większości są to mieszkańcy dużych miast – jest to świetna grupa docelowa dla reklamodawców. Dla przedsiębiorców możliwość zamieszczenia reklamy w takim serwisie jest więc doskonałą możliwością prezentacji. Klienci, reprezentujący przede wszystkim sektor MSP, dostrzegają zalety kompleksowej usługi oferowanej przez Panoramę Firm i chętnie z niej korzystają. Obok standardowej wizytówki w wyszukiwarce (internetowej i mobilnej) zamawiają komplementarne produkty: nowoczesne strony www, video, e-mailing czy re-marketing. Warto również pamiętać, że reklama w mediach cyfrowych daje ogromne możliwości docierania z informacją i efektowną prezentacją przedsiębiorstw, a jej efekty są całkowicie mierzalne.

– Jakie inne wyzwania stoją przed Panoramą Firm?

– Naszym głównym celem jest utrzymanie tempa wzrostu oraz osiągnięcie pozycji lidera wyszukiwania lokalnego w Polsce. W Eniro wierzymy, że tylko szybko i sprawnie reagując na rynkowe potrzeby poprzez wprowadzanie na rynek atrakcyjnych produktów, możemy wspierać rozwój polskich przedsiębiorców. Dzięki naszej wiedzy, doświadczeniu i nowoczesnym narzędziom możemy poszerzać wachlarz usług i oferować klientom najlepsze rozwiązania na rynku w zakresie prezentacji i wyszukiwania lokalnych informacji. Dlatego też jednocześnie pracujemy nad różnymi projektami, które są odpowiedzią na rozpoznane potrzeby użytkowników i reklamodawców. Najważniejsze by odpowiednio i na czas dostarczać rozwiązania na zachodzące zmiany rynkowe. Celem nadrzędnym przyświecającym wszystkim naszym działaniom jest jak największe wsparcie rozwoju polskich przedsiębiorców, a tym samym naszej gospodarki.

– Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę wielu sukcesów.

 

Może Ci się również spodoba