Polscy konsumenci już od 25 lat cenią okna dachowe VELUX

Firma VELUX to światowy lider w dziedzinie dostarczania rozwiązań umożliwiających doświetlenie i wentylowanie pomieszczeń pod dachem. Bogatą gamę funkcjonalnych i wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach stosuje się w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych zarówno tych nowo powstających, jak remontowanych. W tym roku firma obchodzi 25-lecie swojej działalności w Polsce, gdzie okna VELUX są nie tylko sprzedawane, ale również produkowane.


4 (2)Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. Ponadto VELUX oferuje również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne żaluzje, produkty izolacyjne oraz do zdalnego sterowania, a także schody strychowe. Okna do poddaszy VELUX produkowane są z najwyższej jakości drewna sosnowego wielokrotnie impregnowanego i lakierowanego lub z drewna pokrywanego ciśnieniowo odpornym na wodę poliuretanem, w kolorze białym. Wprowadzone na rynek w 2013 roku okna dachowe nowej generacji są bardziej energooszczędne, dostarczają więcej światła i zapewniają większy komfort użytkowania. Zostały objęte 18. zgłoszeniami patentowymi i 6. zastrzeżonymi wzorami towarowymi. Decydujący wpływ na oszczędność energii w oknach VELUX ma innowacyjna konstrukcja ThermoTechnologyTM. Profile okienne są wykonane z wysokiej jakości drewna połączonego z polistyrenem ekspandowanym EPS, materiałem o izolacyjności termicznej trzy razy lepszej od drewna, który w 92% składa się z powietrza. Dodatkowym elementem poprawiającym izolacyjność cieplną jest wysokoizolacyjne tworzywo PET. Okna dachowe wykonane w technologii thermoTechnologyTM charakteryzują się doskonałym bilansem energetycznym, gdyż mają lepszą izolacyjność w stosunku do standardowych modeli i jednocześnie większą nawet o 10 % powierzchnię przeszklenia. Firma VELUX jako jedyny producent oferuje pełny wybór systemów otwierania, dlatego bez względu na konstrukcję dachu i wysokość montażu operowanie oknem dachowym będzie wygodne. Szerokie możliwości wyboru sposobu otwierania, a także łączenia okien w zestawy stwarzają nieograniczone możliwości projektowe. Klasyczne okna połaciowe można uzupełnić oknami fasadowymi, kolankowymi, elementami doświetlającymi w wielu rozmiarach i kształtach. Bogata gama świetlików tunelowych umożliwia doświetlenie ciemnych pomieszczeń w środku ostatniej kondygnacji. Wyjątkowo estetyczne rozwiązanie – okna do płaskich dachów dostępne są również w wersji antywłamaniowej. Niezwykły balkon dachowy VELUX GDL Cabrio będzie ozdobą każdego wnętrza, w którym zostanie zamontowany.

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce są największym producentem i eksporterem okien z Polski, a ich poziom obrotów wynosi 1,43 mld zł. Zatrudniają w Polsce ponad 3300 osób, w tym większość w czterech fabrykach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Grupa VELUX cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat zainwestowała w Polsce ponad 350 mln zł na modernizację fabryk i dostosowanie ich do produkcji nowej generacji okien VELUX.

Więcej informacji www.velux.pl

 

 

 

Może Ci się również spodoba