Marketing Investment Group liderem w oczach klientów

Tegoroczne sondaże dotyczące najlepszych polskich sieci detalicznych nie pozostawiają żadnych złudzeń – firma Marketing Investment Group zwyciężyła aż w trzech kategoriach, tym samym dając konceptom Sizeer, Timberland oraz 50 style zwycięstwo w konkursie Laur Klienta 2015. Marki z portfolio Grupy MIG zdeklasowały konkurencję i zdobyły większość głosów wśród respondentów.

3mig

 

 

Sondaże i raporty, obrazujące postać Polaka i jego postawę konsumencką, wskazują na rosnące wyniki sprzedaży obuwia, odzieży oraz akcesoriów.

Te same analizy mówią o stałym wzroście rynku dóbr luksusowych i jego dostępności dla coraz szerszego grona odbiorców nad Wisłą. W ramach konkursu Laur Klienta przeprowadzone zostały ankiety wśród 3 000 konsumentów, pytano o najlepsze i polecane sieci detaliczne w trzech kategoriach.

Lider w sprzedaży, lider w obsłudze

Pierwsza z nich to multibrandowa sieć salonów streetstyle/lifestyle. Równo 50% głosów w tej kategorii przypadło marce Sizeer. Jak mówią szefowie Grupy MIG – to zwycięstwo jest efektem ciężkiej i wieloletniej pracy.

– Gdy w 2008 roku powstała sieć Sizeer, musieliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego obuwia i odzieży poszukują Polacy do spędzania wolnego czasu. Jednocześnie zadaliśmy sobie drugie pytanie – jakich doświadczeń zakupowych potrzebują Polacy, by czuli się należycie obsłużeni – mówi Zbigniew Grząka, wiceprezes Marketing Investment Group. – Te dwa pytania zadajemy sobie do dziś, stale wprowadzając rozwiązania, które ułatwiają życie naszym klientom. Bo dobrze obsłużony klient wraca podczas kolejnej wizyty w sieci handlowej – czyli przywiązuje się do marki. Imponująca liczba prawie pół miliona stałych klientów w bazie Sizeer to dowód, że zmierzamy w dobrym kierunku – tłumaczy wiceszef Grupy MIG.

Sizeer, jako multibrandowa sieć salonów z topowymi produktami najlepszych marek, jest obecna w ponad 90. centrach handlowych w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji oraz na Litwie. Firma mocno stawia na rozwiązania omnichannelowe, dając klientom możliwość dokonywania zakupów, których nie ma w ofercie danego sklepu, z dostawą prosto do domu. Prężnie działający sklep internetowy e-Sizeer.com jest wymieniany w czołówce polskiej branży e-commerce. Taka postawa nie mogła pozostać niezauważona – stąd zapewne tak wysoki wynik w tej kategorii.

All people, All places, All styles

Multibrandowa sieć 50 style zwyciężyła w kategorii multibrandowa sieć salonów sport/lifestyle, otrzymując aż 52% wszystkich głosów. 50 style to ponad 70 sklepów w średnich i dużych polskich miastach. Sieć rozwijana jest poprzez własne punkty oraz franczyzę. Oferta marki skierowana jest do rodzin, prowadzących aktywny tryb życia. W 2014 roku sieć przeszła kompleksowy rebranding, odświeżając logotyp, identyfikację wizualną marki, powołując do życia nowe logo i claim – „All people, All places, All styles. 50 style”. Ambasadorem marki został Tomasz Frankowski wraz z rodziną.
– Proces obsługi klienta jest spójny dla wszystkich i wszędzie obowiązują takie same reguły – mówi Ewelina Zbrowska,
szefowa Departamentu Obsługi Handlowej w Marketing Investment Group. – Przywiązujemy ogromną wagę nie tylko do jakościowego traktowania klienta, który przyszedł do naszych sklepów i chce dokonać zakupów. Jeszcze większy nacisk stawiamy na transparentną, uczciwą i pełną szacunku obsługę posprzedażową. W naszym odczuciu to, jak dany klient zostanie obsłużony po transakcji: w momencie problemu lub przy okazji reklamowania produktu, stanowi klucz do sukcesu. Indywidualne i merytoryczne podejście do każdej sprawy, z nastawieniem na rozwiązanie problemu, z którym klient się do nas zwraca, jest najważniejsze. Klient nigdy nie jest problemem – dodaje Ewelina Zbrowska.

Jakość sygnowana drzewem

Trzecia to multibrandowa sieć salonów smart casual. W tej kategorii zwyciężyła marka Timberland, której przypadło 43% wszystkich głosów. Amerykańska marka, zakorzeniona w Nowej Anglii zawiera produkty dla wszystkich poszukiwaczy jakościowego, miejskiego outdooru. Grupa MIG jest jej wyłącznym dystrybutorem od 2002 roku – a sprzedaż produktów rozwija poprzez salony firmowe w największych polskich miastach, sklep internetowy oraz sprzedaż hurtową. W Polsce i na świecie flagowym produktem – ikoną jest żółty but – Timberland Premium 6″, z charakterystycznym, wytłoczonym drzewkiem na cholewce. To jeden z najczęściej podrabianych modeli butów na całym świecie. Marka Timberland znana jest ze swojego zaangażowania w pracę na rzecz ochrony środowiska oraz wspierania lokalnych społeczności.

– Kolekcje odzieży i obuwia powstają w azjatyckich fabrykach przy poszanowaniu praw człowieka, a projektanci marki wykorzystują materiały pochodzące z recyklingu – mówi Joanna Zając-Cekiera, PR Manager w MIG. – Plastikowe butelki PET, stare sieci rybackie, guma ze zużytych opon – to m.in. części składowe sznurowadeł, wyściółek, podszewek, podeszwy w butach. Zastosowanie zielonych technologii to nie tylko ukłon w stronę środowiska, ale przede wszystkim naszych klientów, którzy z roku na rok są coraz bardziej zorientowani na trend eko w każdej dziedzinie życia. Każdy z nas też chce dorzucić swoją cegiełkę do działań na rzecz lepszego świata. Ekologia, na stałe wpisana w mapę wartości Timberland,
jest ważnym aspektem na etapie dokonywania zakupów przez naszych klientów –
dodaje Joanna Zając-Cekiera.

CSR

Grupa MIG od lat angażuje się w działania z obszaru odpowiedzialnego biznesu. Co roku organizuje dwa eventy charytatywne, angażując swoich pracowników w ramach pełnopłatnego wolontariatu pracowniczego w pracę na rzecz środowiska lub miejskich ośrodków pomocy społecznej. W sieci Sizeer za złotówkę można kupić papierową torbę, z której dochód jest całkowicie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Firma co roku organizuje zbiórki darów i żywności dla potrzebujących.

– Czujemy potrzebę pomagania – mówi Zbigniew Grząka. – Uważam, że każda firma, która odniosła sukces na rynku, ma moralny obowiązek dzielenia się nim z potrzebującymi. Odpowiedzialny biznes jest w coraz większym stopniu doceniany przez klientów także na etapie dokonywania wyborów zakupowych. Wiemy to choćby na podstawie sprzedaży papierowych toreb w Sizeer. Na konto Fundacji Mam Marzenie wpłynęło poand 200 000 złotych, co pozwoliło na realizację kilkudziesięciu marzeń ciężko chorych dzieci. Ich uśmiech to dla nas największa nagroda. Cieszymy się, że nasza sieć jest platformą, która łączy wszystkich we wspólnym, charytatywnym celu – dodaje wiceprezes Marketing Investment Group.
Marketing Investment Group istnieje na polskim rynku od ponad 25. lat. Firma w 2014 roku osiągnęła liczbę ponad 200 sklepów w sprzedaży detalicznej. Na początku roku MIG otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy 2014 oraz został nagrodzony statuetką „Gazele Biznesu” dla najszybciej rozwijących się polskich firm.

 

 

 

Może Ci się również spodoba