Dążenie do doskonałości

W 11. edycji plebiscytu Laur Konsumenta Enfamil otrzymał tytuł Laur Konsumenta – Top Marka 2015. Co go wyróżnia? Najwyższym standardem i inspiracją dla producenta mleka Enfamil jest mleko matki. Dlatego firma wciąż stara się udoskonalać swoje produkty, tak by zapewniać niemowlętom optymalne warunki wzrostu i rozwoju. Enfamil Premium 2 niewątpliwie jest liderem – to pierwsze na rynku mleko modyfikowane z unikatową zawartością 0,3% kwasu DHA, która wspiera rozwój wzroku. Zawiera także kwas alfa-linolenowy (ALA), ważny dla rozwoju mózgu oraz prebiotyki, które regulują prawidłowy skład mikroflory w jelitach.

emfRozwój poznawczy, ruchowy, społeczny i mowy to najważniejsze procesy zachodzące u Twojego dziecka. W życiu niemowlęcia każdy dzień przynosi nowe odkrycia, nowe sukcesy, nowe kamienie milowe. Pierwszy etap to różnorodne nowe zachowania i umiejętności – dziecko staje się coraz bardziej świadome swojego ciała i otoczenia. W kolejnych miesiącach życia dziecko wchodzi w niewiarygodnie dynamiczny etap rozwoju, obejmujący ważne kamienie milowe w rozwoju mowy, samodzielnego poruszania się i rozwoju emocjonalnego.

W pokarmie matki znajduje się ponad 50% nienasyconych kwasów tłuszczowych. Enfamil Premium 2 zawiera kwas alfa-linolenowy ważny dla rozwoju mózgu i tkanek nerwowych dziecka.* Szczególnie istotny dla rozwoju dziecka jest kwas DHA (dokozaheksanowy). Kwas DHA (omega 3) jest niezbędny dla rozwoju komórek siatkówki oka oraz całego układu nerwowego. Jego ilości odpowiadają średnim zawartościom naturalnie znajdującym się w mleku matki. Badania naukowe udowodniły, że podawanie niemowlętom niekarmionym piersią mleka wzbogaconego w kwas DHA korzystnie wpływa na ostrość wzroku.

Jeszcze lepszy

W skład mleka Enfamil Premium wchodzą także prebiotyki: galaktooligosacharydy (GOS) oraz polidekstroza. Prebiotyki występują również naturalnie w mleku matki i pełnią wiele funkcji – przede wszystkim, stanowiąc źródło pokarmu dla dobroczynnej mikroflory w jelitach, regulują jej prawidłowy skład. Istnieją również dowody potwierdzające korzystny wpływ preobiotyków z mleka matki na układ immunologiczny niemowlęcia. Dzięki dodatkowi prebiotyków Enfamil jeszcze lepiej zaspokaja potrzeby żywieniowe niemowlęcia, a badania wykazały, że stolce niemowląt karmionych ulepszonym mlekiem
Enfamil z prebiotykami są bardziej zbliżone do stolców niemowląt karmionych piersią. Enfamil Premium 2 wspiera rozwój korzystnej mikroflory w jelitach i pomaga dzieciom łatwiej oddawać stolec, aby mogły się skoncentrować na nauce otaczającego ich świata!

Dla Ciebie, dla dziecka

Dla mam, które nie mogą karmić naturalnie Enfamil Premium to alternatywa poparta szerokimi badaniami oraz rzetelną naukową oceną. Mleka Enfamil mają dobry, lubiany przez dzieci, smak i przyjemny zapach. Dodatkowo producent ciągle rozszerza sieć sprzedaży. Enfamil można więc kupić już nie tylko w najlepszych aptekach, ale również w drogeriach ROSSMANN, Superpharm, hipermarketach TESCO i Carrefour, w sieci delikatesów Alma, Dayli i supermarketów Stokrotka.

* Zalecane spożycie kwasu α-linolenowego to 2 g dziennie, a linolowego 10 g dziennie.

 

Może Ci się również spodoba